UWAGA!

Z "wioślarzem" i "surferem" po zdrowie

 
Elbląg, Na terenie zieleńca pomiędzy ul. Mickiewicza a Żeromskiego powstanie także siłownia oraz park rekreacyjny dla seniorów
Na terenie zieleńca pomiędzy ul. Mickiewicza a Żeromskiego powstanie także siłownia oraz park rekreacyjny dla seniorów (fot. WS)

Biegacz, surfer, jeździec, wioślarz – to nazwy sprzętu rekreacyjnego, jaki stanie na zieleńcu między ul. Mickiewicza a Żeromskiego. Pomysł na stworzenie parku dla osób starszych i siłowni na świeżym powietrzu zgłosili okoliczni mieszkańcy. Pieniądze na realizację tego zadania zostały zabezpieczone w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miasto ogłosiło właśnie przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji.

Pomysł zagospodarowania terenu między ul. Mickiewicza a Żeromskiego został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego (i znalazł się na liście zwycięzców) podczas pierwszej edycji budżetu w 2012 r. Pomysł z siłownią na świeżym powietrzu przy ul. Mickiewicza wniósł Wojciech Klarkowski, zaś o seniorów zatroszczyli się państwo...
         - To był mój pomysł – przyznała podczas rozmowy w listopadzie 2012 r. Teresa Wilk, żona wówczas wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, a obecnie prezydenta Elblągu. - Spotykam się bowiem z sąsiadami, którzy mówią, że tam, do parku przy ul. Żeromskiego, dziadkowie przychodzą z wnuczkami i dzieci się bawią w piaskownicy, ale i starsi chcieliby aktywnie korzystać ze świeżego powietrza. Opracowaliśmy więc wniosek.
            - Nie agitowaliśmy sąsiadów – zapewniał Jerzy Wilk. – Zgłosiliśmy ten projekt jako mieszkańcy Elbląga. Inni – jak widać - uznali, że to dobry pomysł i zagłosowali. W tej dzielnicy mieszka dużo starszych osób i widziały one potrzebę powstania parku rekreacyjnego, czyli takiej siłowni „pod chmurką”.
       I tak oto, dzięki inicjatywie społecznej, seniorzy z okolic ul. Mickiewicza i Żeromskiego będą mogli dbać o kondycję fizyczną korzystając ze sprzętów o wdzięcznych nazwach: biegacz, surfer czy tai chi – trzykołowe. W stworzonym dla nich parku rekreacyjnym będzie również szachownica.
       Z kolei siłownia na świeżym powietrzu zostanie wyposażona m.in. w krzesło do wyciskania, wyciąg górny, a także w sprzęt typu wioślarz czy jeździec. W razie wątpliwości, jak korzystać z urządzeń, obok zostanie umieszczona instrukcja obsługi.
       Miasto ogłosiło przetarg, który wyłoni wykonawcę obu inwestycji. Oferty można składać do 10 września. Park rekreacyjny i siłownia mają powstać jeszcze w tym roku.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wioślarz Surfer jak najbardziej odpowiednie. Jeziorko za skateparkiem już jest możemy zaczynać. Może by jaką marinę postawił, albo nawet i molo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Elbląskibajzel(2013-08-28)
 • to miejsce ma szanse byc glownym miejscem rekreacyjnym w elblagu, budowa skateparku super sprawa, nie zepsujcie tego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  jerzyjerzyk(2013-08-29)
 • bywam tu i tam - szachy ogrodowe rzadko kiedy mają graczy a ogrodowi gracze szachowi w dzisiejszych czasach przeważnie nie lubią kibiców obserwatorów, no i figury szachowe trudno upilnować. Hero
 • Hero, poprostu nie kradnij tych szachowych figur to beda mieli czym grac proste! A jak chcesz kibicowac to idz na Agrykola i tam drzyj jape w nieboglosy, tam nikt nie bedzie mial nic przeciwko
 • Oby w przetargu nie wygrała firma z najtańszym badziewem jakie jest w parku kajki. Na takiem żelastwie można sobie tylko krzywdę zrobić. Jakość powinna odpowiadać innym tego typu obiektom w Braniewie lub Poznaniu.
 • Bardzo dobry pomysł na większe zagospodarowanie terenu. Brakuje tylko drzew bo w lato siedząc na ławeczce można sobie mózg wypalić od tego słońca
 • Gratulacje za pomysł. .. okoliczni bezdomni, żule i złomiarze będą mieli co robić nocami. Już kilka tygodni temu ławeczkę ze skateparku próbowali spieniężyć. Kiedyś im się uda. Kupa śmiechu z tych waszych pomysłów. Z przewagą kupy.
 • Właśnie dzieki takim jak KibiczProstej niewiele Elblag ma do zaoferowania. Sa tacy co uważają że bezdomni, żule i złomiarze decydują o wyglądzie miasta, wiec lepiej nic nie robić, zamknąć skatepark i wylewać żółć. Od tego są monitoringi w miastach i szybka reakcja służb miejskich. Nie działa - wypierniczyć tych którzy są za to odpowiedzialni i nic nie robią. I jak widzisz że ktoś demoluje zgłaszaj to a nie udajsz że "NIC SIE NIE STALO" i idziesz dalej
 • Cóż za skromność. ."To był mój pomysł". .. Jak to się dzieje, że w takim Braniwie takie miejsce jest dawno dawno?; ) Zróbcie to i wtedy się chwalcie, a nie, przekrzykiwać się, kto miał ten cudowny pomysł. .. jak sięnie uda, to się okaże, że ten pomysł był jednak "kogoś innego".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  zniesmaczona(2013-08-30)
Reklama