UWAGA!

Z wizytą w Bawarii

 
Elbląg, Z wizytą w Bawarii
fot. nadesłana

W dniach 14 -21 września uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum nr 9 w Elblągu gościli w Bawarii. Przez osiem dni uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby zwiedzić najważniejsze bawarskie miasta, poznać historię i kulturę tego regionu oraz spróbować tutejszej kuchni.

Młodzież wraz z opiekunami mieszkała w schronisku młodzieżowym w Ingolstadt. W trakcie pobytu uczniowie zwiedzili najważniejsze i najbardziej urokliwe zakątki Bawarii, do których należą m.in. Ratyzbona, Augsburg, Ansbach, Norymberga czy w końcu sama stolica landu - Monachium.
       Zachwyt wzbudzały nie tylko wspaniałe budowle historyczne np. katedra w Ratyzbonie, Walhalla - późnoklasycystyczna budowla upamiętniająca sławne postaci historyczne niemieckojęzycznego kręgu kulturowego, zamek cesarski w Norymberdze czy najstarszy klasztor w Niemczech w Waltenburg.
       Uczniowie zwiedzili także muzeum Audi i muzeum medycyny w Ingolstadt, odbyli rejs statkiem po Dunaju oraz byli gośćmi burmistrza miasta Augsburg.
       W Monachium spotkali się z dyrektorem Domu Wschodnich Niemiec – instytucji kulturalno-oświatowej wspierającej różne inicjatywy, między innymi wyjazdy polskich uczniów do Niemiec. Młodzież nawiązywała nowe znajomości i rozwijała umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w praktyce.
       Młodzież przebywała w Bawarii na zaproszenie dawnych mieszkańców Warmii i Mazur, a całość została sfinansowana przez Land Bawarii oraz prywatnych darczyńców z Niemiec i Polski – przyjaciół naszej szkoły i miasta.
       Dyrekcja i grono pedagogiczne Gimnazjum nr 9 dziękują wszystkim, którzy zaprosili, przygotowali program, wsparli finansowo to przedsięwzięcie oraz otoczyli troskliwą opieką uczniów i nauczycieli w Bawarii.
      
Lucyna Rejchert, Beata Szczudlińska, Marta Gajewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama