UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z wizytą w „piętnastce”

 
Elbląg, Policjanci odwiedzili dziś uczniów SP nr 15
Policjanci odwiedzili dziś uczniów SP nr 15 (fot. KMP Elbląg)

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu gościli dzisiaj (6 września) w Szkole Podstawowej nr 15 przy ulicy Modlińskiej. Przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wręczyli najmłodszym uczniom odblaskowe światełka.

Tego typu wizyty przeprowadzą we wszystkich szkołach podstawowych na terenie miasta i powiatu, spotkania poświęcone są bezpiecznemu poruszaniu się po ulicach i drogach. Dzięki pogadankom dzieci utrwalają wiedzę o tym jak przechodzić przez jezdnię, wzdłuż której strony drogi należy iść, czy w jaki sposób powinny być przewożone samochodem. Podczas spotkań uczniowie klas pierwszych otrzymali światełka odblaskowe ufundowane przez sponsora - spółkę Alstom Power.
       Niedługo nadejdzie pora jesienna i coraz krótsze dni. Dzieci wracają ze szkoły często już po zmroku. Szarość ubrania zlewa się z szarością ulicy. Takie dziecko jest na drodze mało widoczne dla kierowcy. Wspólne działania instytucji zaangażowanych w akcję, mają na celu wyrobienie u dzieci nawyku prawidłowego poruszania się po drodze i noszenia elementów odblaskowych. Policjanci uważają, że przy takiej ilości „świecących maluchów” na drogach i ulicach będzie bezpieczniej.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Najmłodsi dostali odblaski i ok, ale wg polskiego prawa właśnie najmlodsi nie powinni samodzielnie poruszać sie po drogach, chodzić do i ze szkoły bez opieki dorosłych.
Reklama