UWAGA!

Teraz ja - Za czym kolejka ta stoi?

Dziś (1 czerwca) poszedłem do Szpitala Wojewódzkiego, gdyż miano rejestrować pacjentów do kardiologa. To, co zobaczyłem, przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania...

Była godzina 8.30, od wejścia głównego do szpitala aż do wejścia bocznego ciągnęła się kolejka schorowanych ludzi w liczbie około 200 osób, którzy z nadzieją zarejestrowania się do lekarza stali na deszczu i czekali na swój los. Z zasady ludzie starsi i schorowani, styrani pracą. Stanąłem i ja, człowiek po zawale, z zaawansowaną cukrzycą i z kolanem czekającym na trzecią operację.
       Po 40 latach pracy w podzięce za nią taką zgotowano nam opiekę lekarską, oto obraz elbląskiego lecznictwa. Trzeba dodać, że człowiek po zawale czy z inną chorobą serca może iść do kardiologa tylko raz w roku. W takim stanie będziemy pracować do 67 roku życia.
       Trzeba jeszcze dodać, iż ludzie czekający na rejestracje do kardiologa stali tam od wczoraj, od godziny 1 w nocy – to wręcz urąga naszej ludzkiej godności. Płacimy składki na ubezpieczenie zdrowotne i żądamy coś w zamian. Niemożność zarejestrowania się do lekarza winna być ścigana jak każde inne przestępstwo, ponieważ NFZ naraża nas na utratę życia lub zdrowia, a to jest karalne.
      
      
Kaczor
Liczba publikacji: 21
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.1 8 59

A moim zdaniem...

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To złóż zawiadomienie do prokuratury zamiast wypłakiwać się w necie.
 • a ty chyba leczysz sie u weterynarza wiec nie przeszkadza ci ze ludzie stoja po kilka godzin zeby tylko zapisac sie do lekarzy.
 • nie, on sie nie leczy i myśli że tak będzie zawsze.
 • To polska tu sie ludzi nie szanuje, chyba że to wymusisz sądownie
 • panieee jak my wszyscy bardzo dobrze wiemy co się dzieje w tym kraju. .. Myśli pan, że takim artykułem coś zdziałamy ? Jesteśmy tylko pionkami w tej grze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antyfan(2012-06-01)
 • do tego mądrego z samej góry takich przypadków jak ty to już nie leczą
 • Zapytajcie Panią Dyrektor /Poseł, co na ten temat sądzi.
 • jak, po, bedzie dalej rzadzic to kolejki znikna tak jak ludzie smiercia naturalna bez leczenia wtedy rzadowa kasa bedzie pelna a rzad oglosi polacy nie lecza sie sa najzdrowsi wsrod europejczykow chlopy jak byki po 67 roku podniesc wiek do 75 a baby na dwa etaty i do 82 bo i tak za dlugo zyja.
 • Coraz lepiej :/ A spróbuj ZUS-u nie zapłacić :-)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zuzanna(2012-06-01)
 • a ja daje głowę ze ta kolejka byłaby trzy razy większa gdyby okazało się ze dają coś za darmo i choćby gówniany deszcz padał to żaden by nie odpuścił żeby coś dostać.
 • Masz rację Autorze, za to powinien być paragraf. .. Konstytucja gwarantuje nam wiele praw i to nie za darmo, przecież sami na to pracujemy i się składamy, wpłacając poważne kwoty między innymi do NFZ, od pierwszego miesiąca zatrudnienia aż do śmierci. Wszystko to mamy. .. na papierze, ale możemy i powinniśmy się upomnieć o swoje prawa i rozliczyć polityków - bez litości, tak jak oni nas. Traktują ludzi jak bezwolne bydło, a jak ktoś śmie się oburzyć, to huzia na takiego! Nazywany jest nieudacznikiem, nierobem, warchołem i oszołomem, który sieje defetyzm i chce powrotu komuny.
 • Masz rację Autorze, za to powinien być paragraf. .. Konstytucja gwarantuje nam wiele praw i to nie za darmo, przecież sami na to pracujemy i się składamy, wpłacając poważne kwoty między innymi do NFZ, od pierwszego miesiąca zatrudnienia aż do śmierci. Wszystko to mamy. .. na papierze, ale możemy i powinniśmy się upomnieć o swoje prawa i rozliczyć polityków - bez litości, tak jak oni nas. Traktują nas jak bezwolne bydło, a jak ktoś śmie się oburzyć, to nazywany jest nieudacznikiem, nierobem, warchołem i oszołomem, który sieje defetyzm i chce powrotu komuny.
Reklama