UWAGA!

Za mundurem internauci sznurem

 
Elbląg, Za mundurem internauci sznurem
(fot. Anna Dembińska)

- Codziennie w internecie można znaleźć ogłoszenia dotyczące sprzedaży mundurów wojskowych. Jest tego tak dużo, że ubrałby cały batalion wojska – pisze zaniepokojony Czytelnik. Czy sprzedaż mundurów czy butów wojskowych jest legalna?

- Ogłoszenia dotyczą nie tylko ubrań, ale także butów pilota, piechura,a nawet pustynny ekwipunek żołnierza – napisał do nas jeden z Czytelników. - Czy jesteśmy tak bogatym krajem, żeby w mundurach, które kosztują duże pieniądze, rolnik z barwami narodowymi na ramieniu wyrzucał obornik? Kiedyś był to towar zastrzeżony, a teraz połowa Polaków chodzi w mundurach, które potrzebne są w wojsku. Jest to bezczeszczenie munduru żołnierskiego i marnotrawienie społecznych pieniędzy.
       Mundury, które zostały już wycofane z polskiej armii, można kupić w Agencji Mienia Wojskowego. - Są to wyłącznie wzory, które nie obowiązują już w Siłach Zbrojnych RP – wyjaśnia Małgorzata Golińska, rzecznik prasowy Agencji Mienia Wojskowego.
       Czytelnik dodaje jednak, że w ogłoszeniach są też wzory mundurów, które obecnie obowiązują w wojsku. - Może jednostki wojskowe zbyt pochopnie wydają swoim podwładnym nowe mundury, które są później przedmiotem handlu? – pyta mężczyzna.
       Zasady wydawania mundurów określa rozporządzenie ministra obrony narodowej z 31 października 2014 roku. - Z tego rozporządzenia jednoznacznie wynika, że zależnie od umundurowania, jakie otrzyma żołnierz, przechodzi ono na jego własność z chwilą wydania lub po okresie używalności, jaki został przewidziany dla danego rodzaju umundurowania – wyjaśnia Paweł Kowalski, rzecznik prasowy Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.
       Czy handel takimi mundurami w sieci jest więc moralny? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć i sprzedający, i kupujący.
      
nd
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • to penie jeden z tych co mu przeszkadzają babcie na rynku stojące z marchewką z ogródka.
 • zatroskany internauta bierze przykład z moniki olejnik, ona na początku kariery tropiła nieprawidłowości w skupach butelek. ale drogi internauto utarte schematy nie zawsze dają radę no chyba, że jak MO masz tatusia w milicji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  kkkllljjj(2015-07-10)
 • Artykuł typu "żal mi d ściska. Podpier. .. olę"
 • dobrze że pojawił się artykuł dotyczący mundurów, kiedy nasza armia doczeka się prawdziwego wyjściowego (galowego) umundurowania? Przecież te chłopaki stoją na każdej uroczystości w mundurach polowych, a jedynie ta chusteczka pod szyją ma sugerować że to coś odświętnego.
 • nie popieram tego ale niech mon da żołnierzom(szeregowym) godne pieniądze i zapewni pracę stałą to nie będą sprzedawać mundurów, jeździć po paliwo do rosji i kombinować żeby godnie żyć.
 • Do pierwszego z góry widać od razu że jesteś psychiczny i nie rozumiesz półgłówku tematu weź gumowy młotek i walnij się w czoło wojsko handluje mundurami a sami chodzą jak flejtuchy to nie sa wycofane sorty to nowe obowiązujące w wojsku w skali kraju można by ubrać kilka batalionów wojska sprzedają nawet buty pustynne wszyscy my płacimy nato ośla łąko a mundur z barwami narodowymi na ramieniach nie jest dla takiego pijaka jak ty żeby leżał w rowie polak to złodziej jakby mógł to handlowałby nawet sutannami księżowskimi mundur to towar zastrzeżony tak było zawsze i nie dla zapijaczonych wszarzy a ci co tak się plują to zapewne je mają mundur wojskowy i inne częścii umundurowania nie może być tematem handlu wejdz tęmpaku na allegro lub tablice o ile potrafisz a zobaczysz całe umundurowania oraz buty letnie zimowe, pustynne, pilota itp to powinno być w magazynie a nie na rynku i Allegro
 • zatroskany internauta niech wylaczy komputer i badziewi nie pisze, szuka dziury w beznadziejnej rzeczywistości, widać donosiciel takich to cegła dzieci rzucają. Redakcja powinna bardziej przygladac się temu co zamieszcza na portelu, bo cech reportażu czy opisu to nie ma to jest zamiesczenie jakiś bredni. żałosne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  passat.b4(2015-07-10)
 • No nie. .. akurat nawet szeregowi mają lepiej płatną pracę niż większość obywateli. W dodatku jak jest w koszarach to wikt i opierunek gratis. Do tego wcześniejsza emerytura. Poza tym nie sprzedają pewnie mundurów których aktualnie używają bo nikt im na bank nie daje co tydzień nowego. A jak sprzedają to nie z biedy a z pazerności i potrzeby rynku.
 • Widać że wojsko zbyt pochopnie wydaje nowe mundury może zbyt często stąd handel istotnie jest tego bardzo dużo można sprzedać jedne buty bo mu zostały ale proszę wejść na ogłoszenia sprzedaje facet buty wojskowe te które obowiązują teraz i ma pełna rozmiarówkę pytam więc skąd???? a takich ogłoszeń jest masa tak samo jest z mundurami maja wszystkie rozmiary wniosek nasuwa się sam z kąd pochodzą i jakimi drogami zostały zdobyte zobaczcie na komentarze złodziej popiera złodzieja to u nas modne
 • Oni nie sprzedają mundurów z biedy armia płaci dużo to co wszyscy mamy kraść bo zarabiamy mniej niż wojsko ????? mało ze handlują mundurami na rynku można kupić nawet racje żywnościowe żołnierza zgadzam się można handlować mundurami które zostały wycofane z wojska ale nie najnowsze wzory używane w wojsku
 • do tego pierwszego co się podpisał Żołnierewicz, ty powinieneś nazywać się głuptasiewicz tępaku
 • Olo czujesz? Tak , ale to nie gówno to padlina Jak taki zaczyna od pod.....nia to na czym kończy? Na Powązkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Maurer(2015-07-10)
Reklama