UWAGA!

Zabawy z niemiecki w SP 11

 
Elbląg, Zabawy z niemiecki w SP 11
fot. nadesłana

W piątek, 17 stycznia szóstoklasiści Szkoły Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu mieli przyjemność uczestniczyć w ogólnopolskim programie Instytutu Goethego w Warszawie promującym naukę języka niemieckiego.

Zgłaszając szkołę do udziału w tym projekcie mieliśmy na celu zachęcenie naszych uczniów do nauki języka niemieckiego jako drugiego języka obcego. Projekt „Deutsch Wagen Tour” realizowany był warsztatowo przez lektorkę DWT Magdalenę Jurowską.
       Na początku spotkania uczniowie klas 4-6 zaprezentowali przygotowane przez siebie plakaty na temat 8 państw i poprosili panią Magdalenę o ocenę i wytypowanie najlepszej pracy. Wybór był bardzo trudny, gdyż wszystkie prace były na wysokim poziomie, wykonane z wielką pomysłowością i zaangażowaniem. Po wyłonieniu najlepszej pracy i rozdaniu nagród, które wzbudziły wielką radość wśród uczniów, nadszedł czas na „zabawę z językiem niemieckim”.
       Pani lektor przeprowadziła 3 pięćdziesięciominutowe zajęcia z uczniami, podczas których pokazała, w jaki sposób można bawiąc się uczyć języka obcego. Uczniowie grając w piłkę, bawiąc się, tańcząc, śpiewając, biorąc udział w różnych konkurencjach uczyli się słówek i zwrotów w sposób niezauważalny. Już po kilkunastu minutach sami mówili po niemiecku proste słowa i zwroty. Nie było czasu na nudę, a po każdej wygranej zabawie zwycięzcy dostawali nagrody. Należy także wspomnieć, iż uczniowie biorący udział w zajęciach nigdy wcześniej nie uczyli się języka niemieckiego, był to dla nich pierwszy kontakt z tym językiem. Mamy wielką nadzieję, że prowadzone w tak nowatorski sposób zajęcia zachęcą uczniów do nauki tego języka, jak też wzbudzą w nich chęć poznania bliżej naszego zachodniego sąsiada.
      
Mariola Hajdukonis, Magdalena Szyk, Sebastian Kutra
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama