UWAGA!

Zagadka kryminalna w ZSO nr 2

 
Elbląg, Zagadka kryminalna w ZSO nr 2
fot. nadesłana

Tajemnicze historie, mroczne zagadki w szkole? W obecnych czasach wszystko jest możliwe. Przekonali się o tym uczniowie ZSO nr 2 w Elblągu, którzy uczestniczyli w spotkaniu z autorką powieści kryminalnych - Panią Agnieszką Pietrzyk, elblążanką z powodzeniem wydającą swoje książki na rynku ogólnopolskim.

Pani Pietrzyk jest absolwentką II LO i chętnie po latach wróciła do swojego liceum, by spotkać się z wielbicielami kryminałów. Jak sama przyznała początkowo nie myślała o karierze pisarki. Ukończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie Gdańskim, a potem podjęła studia doktoranckie; jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Najbardziej ceni twórczość Juliusza Słowackiego I Fiodora Dostojewskiego. Sama lubi tworzyć kryminały.
       Autorka opowiedziała uczniom jak wygląda jej proces twórczy. Pisze systematycznie, stara się to robić codziennie, nie czeka na przypływ natchnienia. Tworząc książkę musi mieć ogólny jej zarys i znać zakończenie.
       Podczas spotkania autorka udzielała rad początkującym pisarzom, których nie brakuje w ZSO nr 2. Jej zdaniem nie warto chować do szuflady tego, co sie stworzy. Trzeba wysyłać swoje teksty do wielu wydawnictw. I cierpliwie czekać na odzew. Nie ma co liczyć na wysokie profity z tytułu wydania książki. Według pani Pietrzyk tylko niewielu twórców zarabia duże pieniądze. Wśród nich są nie tylko wybitni współcześni pisarze, ale i... celebryci. Nastała bowiem moda na książki pisane przez znane osoby.
       Autorka Agnieszka Pietrzyk dała się poznać jako bardzo ciekawa, niezwykle komunikatywna osoba . Posiada wielką wyobraźnię i ogromny potencjał. Mamy nadzieję, że wyda jeszcze wiele książek. Będzie to świetna okazja do zorganizowania kolejnego spotkania autorskiego dotyczącego dzieł elbląskiej pisarki.
      
koło dziennikarskie Gimnazjum nr 3 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama