UWAGA!

Zagrali o sensoryczny plac zabaw

 
Elbląg, Podczas koncertu nie zabrakło tanecznego show
Podczas koncertu nie zabrakło tanecznego show (fot. Michał Skroboszewski)

 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu zamarzył sobie sensoryczny plac zabaw. Aby spełnić marzenia uczniów, nauczyciele zorganizowali dziś w Hali Widowiskowo- Sportowej koncert charytatywny, którego gwiazdą był Łukasz Gesek. Zobacz zdjęcia.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 to szkoła szczególna. I nie tylko dlatego, że ma największą radę pedagogiczną w Elblągu – 104 nauczycieli. Ale to właśnie w ośrodku przy ul. Kopernika niepełnosprawne dzieci uczą się życia w dzisiejszym świecie. Sensoryczny plac zabaw ma podopiecznym ośrodka pomóc w tej nauce. - Podejrzewam, że to jeden z pierwszych, jak nie pierwszy sensoryczny plac zabaw w Elblągu wspomagający rehabilitację dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie – mówił Leszek Iwańczuk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
       W ośrodku znajduje się już wyremontowana sala do integracji sensorycznej, czyli doznawanej za pomocą zmysłów. Nauczyciele ośrodka zdobywają kolejne kwalifikacje pozwalające wykorzystać metodę sensoryczną do rehabilitacji. I niejako następnym etapem ma być plac zabaw na świeżym powietrzu. - To nie będą tradycyjne huśtawki, zjeżdżalnie. To będą urządzenia służące poprawie funkcjonowaniu zmysłowego młodego człowieka upośledzonego umysłowo – wyjaśnił Leszek Iwańczuk.
       Na realizację marzeń – wybudowanie sensorycznego placu zabaw potrzeba 30 tys. zł. Pomysłodawcy zebrali już kilka tysięcy od sponsorów i przyjaciół SOSW nr 1. Dzisiejszy koncert był jedną z kolejnych akcji, której celem jest zebranie kolejnych funduszy.
       - Tutaj nie chodzi o pieniądze, chodzi o wielkie serce. Jesteście tutaj po to, żeby wspomóc dzieciaki, żeby mogli bawić się w super warunkach – mówił radny Wojciech Rudnicki, zwracając się do publiczności. Patrząc na listę gości, którzy zaprezentowali się na scenie – jednego można być pewnym – poparcie dla tej inwestycji jest „od lewa do prawa”. Obok siebie stanęli radni z SLD i PiS, dla których najważniejsze w tym momencie było dobro niepełnosprawnych dzieci.
       Publiczność miała przyciągnąć gwiazda muzyki disco – Łukasz Gesek. Oprócz muzyka na scenie w Hali Widowiskowo-Sportowej zaprezentował się zespół muzyki dawnej „Il vento musicale”, który zagrał kilka utworów na fletach, swój taneczny show (a w zasadzie kilka) przedstawiły tancerki i tancerze z grupy Cadmans. Koncert został wokalnie wsparty przez zespół z II LO i Młodzieżowego Domu Kultury. A jaki potencjał tkwi w osobach niepełnosprawnych, najlepiej pokazali judocy z Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak”.
       Budowa placu zabaw ruszy po zebraniu środków. - Chcielibyśmy ją zrealizować do końca tego roku – mówił Leszek Iwańczuk.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama