UWAGA!

Zajęcia z przewodnikiem psów służbowych

 
Elbląg, Zajęcia z przewodnikiem psów służbowych
fot. nadesłana

Uczniowie z Zespołu Szkół we Fromborku spotkali się z policyjnym przewodnikiem psów służbowych. Funkcjonariusz zaprezentował najmłodszym wyszkolenie, posłuszeństwo i umiejętności swojego podopiecznego, a także udzielił cennych rad związanych z zachowaniem się podczas ataku agresywnego zwierzęcia.

Prewencyjną akcją policyjną ,,Czy psy muszą gryźć?’’ objęte są wszystkie szkoły podstawowe z powiatu braniewskiego. To właśnie najmłodsze dzieci najbardziej narażone są ataki ze strony psów. Dlaczego? Ponieważ są małe, bardziej ufne i nie potrafią rozróżniać pierwszych sygnałów dawanych przez zwierzę przed atakiem. Takich sygnałów, a także jak na nie reagować, uczył dzieci z Zespołu Szkół we Fromborku przewodnik psa wraz ze swoimi czworonożnym partnerem.
       Funkcjonariusz prowadzący zajęcia opowiedział uczniom o specyfice pracy jaką wykonuje oraz o przypadkach, w których psy pomagają policjantom w codziennej służbie. Największą atrakcją szkolenia był oczywiście sam pies – Gabelo, który służy w braniewskiej komendzie. Gabelo na co dzień patroluje teren miasta. Przewodnik zaprezentował uczniom  wyszkolenie, posłuszeństwo i umiejętności czworonożnego funkcjonariusza Przekazał również szczegółowe wskazówki dotyczące zachowania się podczas ataku przez agresywne psy.
      
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama