UWAGA!

Zakończenie roku w Szkole Tańca Broadway

2008-06-17
Aktualizowany 2008-06-17 13:10

W niedzielę (15 czerwca) w sali dawnego kina Orzeł odbyła się „Gala Taneczna 2008” podsumowująca kolejny rok kursów prowadzonych w Szkole Tańca BROADWAY w Elblągu. Sala była wypełniona po brzegi. zobacz fotoreportaż

Podczas imprezy można było podziwiać rozmaite formy taneczne prezentowane przez dzieci, młodzież i dorosłych, które na co dzień brały udział w zajęciach tanecznych w Szkole Tańca BROADWAY.
     Balet klasyczny zaprezentowały dzieci w wieku 3-6 lat, które do występu przygotowywała pani Iwona Łukasik - pedagog i choreograf ze Szkoły Baletowej w Gdańsku.
     Ich rówieśnicy z kursu rytmiczno-tanecznego wraz ze swoją instruktorką Magdaleną Baran, wystąpili w Polce i Cha cha cha.
     Nieco starsze dzieci - zespół FLEKS i SHAPE, prezentowały hip-hop i freestyle. Tu owacje sięgały zenitu, gdyż zespół SHAPE, chodź jeszcze młody i mało doświadczony, zdobył w tym roku aż trzy puchary w stylu hip-hop. Potwierdzeniem tego był doskonały występ dzieci.
     W tym samym stylu tanecznym (hip-hop) można było zobaczyć także młodzież. Pierwszy publiczny występ miała grupa FLOU. Swoje umiejętności prezentowali także ich bardziej doświadczeni koledzy zespoły FREEZY MOVES oraz SOUL ON FIRE, który w tym roku zdobył drugie miejsce na regionalnym przeglądzie w Młynarach. Obydwie grupy w ciągu roku przygotowywała pani Sylwia Martys, która przyjeżdża specjalnie dla tych zespołów z Trójmiasta.
     Na pokaz przyjechała także grupa dzieci ze Stegny prowadzona przez panią Ewę Kalkę, która prezentowała się w tańcach towarzyskich i układzie tańca nowoczesnego.
     Podczas imprezy prezentowały się nie tylko dzieci i młodzież. W wykonaniu pań z kursu salsy można było obejrzeć doskonały pokaz salsy solo, a panie z Uniwersytetu III Wieku zatańczyły walca wiedeńskiego, tango argentino i cha cha cha. Dorosłe kursantki udowodniły, że taniec jest dla ludzi w każdym wieku oraz że to doskonała zabawa i hobby. Publiczność nagrodziła ich umiejętności gromkimi brawami.
     Galę Taneczną 2008 uświetniły profesjonalne pokazy Grupy Tańca Estradowego BROADWAY, która zaprezentowała się w tańcach takich jak: can can, broadway Dance-Chicago oraz samba. Swoje tegoroczne choreografie zaprezentował także Zespół Tańca Nowoczesnego IMAŻ, który wielokrotnie zwyciężał podczas imprez ogólnopolskich, a w tym roku zdobył dwa pierwsze miejsca podczas Międzynarodowych Konfrontacji Tanecznych.
     Gala Taneczna 2008 zakończyła się podziękowaniami dla właścicielek Szkoły Tańca BROADWAY: Ewy Kalki i Katarzyny Rudnickiej, oraz instruktorów: Katarzyny Goszkiej, Sylwii Martys, Iwony Łukasik, Magdaleny Gajewskiej, Magdaleny Baran oraz Łukasza Wytrykowskiego.
     Niedzielny wieczór był wieczorem pełnym tanecznej magii. Na twarzach rodziców, oglądających swoje pociechy, rysowała się wielka duma i wzruszenie.
     
     Szkoła Tańca BROADWAY w przyszłym tygodniu będzie odpoczywać ze swoimi podopiecznymi na obozie w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, a w połowie września zaprasza na kolejne kursy taneczne.

 


     
     

-------------------- Tekst sponsorowany ----------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama