UWAGA!

Załóż spółdzielnię socjalną

Tylko do 14 października osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo mogą zgłosić się do udziału w projekcie „Działam więc jestem!”. Stawką jest 20.000 zł dotacji, jakie można uzyskać na założenie spółdzielni socjalnej.

Spółdzielnia socjalna jest zrzeszeniem od 5 do 50 osób, które w oparciu o swoją pracę prowadzą wspólne przedsiębiorstwo. Daje im to możliwość powrotu lub wejścia na rynek pracy, a także szansę na samodzielność.
       Partnerski projekt „Działam więc jestem” realizowany jest przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych oraz Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Do udziału w nim mogą się zgłaszać grupy inicjatywne, jak również pojedyncze osoby zainteresowane założeniem spółdzielni socjalnej. W ramach projektu uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć funkcjonujące już przedsiębiorstwa społeczne, skorzystać ze wsparcia specjalistów przy tworzeniu wniosków o dotację oraz wziąć udział w szkoleniach (m.in. z zakładania i funkcjonowania spółdzielni socjalnej, prowadzenia księgowości spółdzielni socjalnej, reklamy, biznes planu). Dziesięć osób otrzyma dofinansowanie na kwotę do 20.000 zł na uruchomienie spółdzielni socjalnej.
       Regulamin projektu dostępny jest na stronie www.erkon.elblag.com.pl w zakładce "Realizowane projekty: Działam więc jestem". Wszelkich informacji w tym zakresie udziela Katarzyna Ciszewska-Wojtas pod numerem telefonu 55 236 27 16, e-mail: k.ciszewska@eswip.pl.
      
       Projekt „Działam więc jestem!” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany w ramach umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie.
      
Katarzyna Ciszewska-Wojtas, ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama