UWAGA!

Zamech na rondzie

 Elbląg, Rondo Zamech
Rondo Zamech (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Jeszcze w tym roku rondo Zamech u zbiegu ulic: Robotniczej, Teatralnej, Browarnej i Nowej ma zostać oznakowane. Na rondzie stanie forma w kształcie tabliczki znamionowej Zamechu.  

18 kwietnia ubiegłego roku elbląscy radni nadali rondu u zbiegu ulic Robotniczej, Teatralnej, Browarnej i Nowej nazwę Zamech. Za taka propozycją opowiedziało się także 4,5 tys. osób, które podpisało petycję popierającą taką nazwę.

Radni rondo nazwali i... zapadła cisza. Dziś nie ma tam żadnego śladu na temat nazwy. W tym roku sytuacja ma się zmienić. Na rondzie zostanie zamontowana forma przestrzenna w kształcie tabliczki znamionowej Zamechu, którą zakład sygnował wyprodukowane przez siebie turbiny.

- Pracownicy GE Power wykonali już projekt i odlew. Teraz ruch jest po stronie ratusza, który musi przygotować formalności związane z zainstalowaniem odlewu na rondzie – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

Data odsłonięcia odlewu nie została jeszcze ustalona. Prawdopodobnie odbędzie się w pierwszej połowie tego roku. Przypomnijmy, że na koniec ul. Nowej ma być przeniesiony pomnik ofiar Sprawy Elbląskiej ze skweru o tej samej nazwie.

Tymczasem we wtorek (14 stycznia) w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spotkanie poświęcone monografii "Ludzie i megawaty". Tematem książki jest historia produkcji turbin parowych – najbardziej znanego wyrobu elbląskiego Zamechu. Wstęp wolny. 

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama