UWAGA!

Zamiast wagarów – seminarium naukowe

 
Elbląg, Zamiast wagarów – seminarium naukowe

W środę 21 marca, już po raz piąty, w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim odbyło się seminarium fizyczne „Zobacz, jakie to proste!”, pod hasłem „Prawo przyrody – nie ma życia bez wody”. Zobacz zdjęcia.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu powiatu elbląskiego. Główną intencją spotkania jest popularyzacja fizyki wśród młodzieży i przełamanie stereotypu, że jest to trudny przedmiot. Konkurs uczy prezentowania swojej wiedzy oraz wypowiadania się na forum. Nauczyciele i uczniowie z różnych szkół wymieniają się doświadczeniami, a wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka w Kamionku Wielkim uczą się prawidłowych postaw i zachowań prospołecznych.
       Tegoroczne seminarium dotyczyło własności wody, jej znaczenia w przyrodzie i wykorzystania przez człowieka. Spotkanie rozpoczął Krystian Bieńkowski, uczeń klasy II Gimnazjum MOW w Kamionku Wielkim, prezentacją multimedialną o wodzie. Zadaniem uczestników seminarium było przedstawienie doświadczenia związanego z wodą oraz jego fizyczne wytłumaczenie. Uczniowie przedstawili m.in. prawo załamania światła, lepkość wody, mieszanie się różnych cieczy i urządzenia działające na wodę. Prezentacje uczniów oceniała komisja, której przewodniczyli goście: Gabriela Effenberg – naczelnik Wydziału Promocji Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu oraz Romuald Synak – konsultant d.s. fizyki w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.
       Za najlepiej prezentowane doświadczenie komisja uznała występ uczennic z Gimnazjum nr 2 w Elblągu – Dominiki Kosińskiej i Kingi Dumalskiej, przygotowanych przez Monikę Stasiak. Drugie miejsce zajęły Marika Wnuk i Karolina Zielonka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu pod kierunkiem Ewy Maczugi, trzecie – uczniowie Gimnazjum w Kamionku Wielkim – Dawid Kuciński i Paweł Roman, przygotowani przez Xymenę Swatowską, czwarte – Justyna Nazarewicz, Błażej Szumała i Maciej Rojek z Gimnazjum z Milejewa (nauczyciel Mariola Machnij).
       Wszystkie prezentacje doświadczeń były bardzo ciekawe, nagrodzono je gromkimi brawami, pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami.
       Po praktycznych działaniach uczniów uczestnicy seminarium obejrzeli i wysłuchali prezentację o odnawialnych źródłach energii, którą przedstawiła Małgorzata Molin, wykładowca z Katedry Fizyki Zjawisk Elektronowych Politechniki Gdańskiej.
      
Xymena Swatowska, organizator seminarium
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama