UWAGA!

Zaobserwowali ponad 120 tysięcy ptaków

 
Elbląg, Zaobserwowali ponad 120 tysięcy ptaków

W miniony weekend ponad 1800 osób wybrało się na koniec Mierzei Wiślanej do lasów Nadleśnictwa Elbląg, żeby wspólnie podziwiać nadzwyczajne zjawisko przyrodnicze – jesienną migrację ptaków w trakcie VII Ptasiego Pikniku.

Dzięki przepięknej pogodzie atmosfera była prawdziwie piknikowa. Na dwa dni na środku sporej leśnej polany rozłożyło się niewielkie „Ptasie Miasteczko”, które oferowało żądnym wiedzy miłośnikom ptaków wiele ciekawych atrakcji. Między innymi wspólne liczenie i obserwowanie ptaków, naukę rozpoznawania gatunków ptaków i spacer z ornitologiem, obrączkowanie ptaków i podziwianie żywych ptaków drapieżnych, własnoręczne zbijanie budki, naukę rozpoznawania gatunków drewna, wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek oraz rozmowę z ornitologami i leśnikami.
       W trakcie dwóch dni na Ptasim Pikniku, organizowanym w ramach Europejskich Dni Ptaków, ornitolodzy ze Stowarzyszenia Drapolicz naliczyli 122 915 ptaków z 99 gatunków. Jak co roku najliczniej o tej porze roku przelatywały zięby, grzywacze i mysikróliki. Licznie leciały także sójki, szpaki, czyże, krzyżodzioby świerkowe, krogulce, lerki czy śpiewaki, rzadziej można było zaobserwować gila, piegżę, trznadla, białorzytkę, kobczyka, ostrygojada czy płaskonosa.
       Z Ptasiego Pikniku nikt nie wyjechał z pustymi rękami. Jeśli wystarczyło uczestnikom trochę wytrwałości i zebrali pieczątki na wszystkich stoiskach edukacyjnych, każdy zdobył plakat edukacyjny i pamiątkowy magnes.
       Dziękujemy wszystkim za przybycie na Ptasi Piknik i zapraszamy ponownie za rok.
      
       Organizatorzy: Nadleśnictwo Elbląg, Stowarzyszenie Drapolicz
       Partnerzy: Stowarzyszenie Ochrony Sów, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, WWF, Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej, Miasto Krynica Morska, Fundacją Akcja Bałtycka, Wydawnictwo Lanius Books oraz Tartaki Jagodno.
      
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama