UWAGA!

Zapraszają mieszkańców na wyjątkową uroczystość w historii elbląskiego aresztu

 Elbląg, Zapraszają mieszkańców na wyjątkową uroczystość w historii elbląskiego aresztu
(fot. Areszt Śledczy w Elblągu)

We wtorek, 30 maja, na elbląskiej starówce odbędą się uroczystości nadania sztandaru Aresztowi Śledczemu w Elblągu. Przedstawiciele aresztu zapraszają do udziału wszystkich mieszkańców, dla których przygotowali także koncert w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 od mszy w katedrze św. Mikołaja, po niej o godz. 12 przed Ratuszem Staromiejskim zostanie nadany sztandar.

- Nadanie sztandaru jest dla elbląskich i braniewskich więzienników wielkim wyróżnieniem. Nasi funkcjonariusze i pracownicy na co dzień podejmują trud zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu, a jednocześnie – poprzez pracę, terapię i inne oddziaływania – przywrócenia na jego grunt osób, które złamały prawo. Wysiłki te często związane są ze współpracą z różnorodnymi podmiotami lokalnym, w tym przedsiębiorcami, instytucjami kulturalnymi, władzami samorządowymi – informuje por. Robert Wiśniowski, dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu. - Sztandar stanowi podkreślenie związków z tradycją oręża polskiego i od zawsze w naszym społeczeństwie darzony był szacunkiem i podejmowany z honorem. Począwszy od dnia 30 maja 2023 roku sztandar będzie obecny przy najważniejszych momentach w przyszłej historii Aresztu Śledczego w Elblągu a także świętach i uroczystościach społecznych i patriotycznych. Nie byłoby to możliwe bez działań podejmowanych przez członków Komitetu Społecznego ds. Nadania Sztandaru Aresztowi Śledczemu w Elblągu, darczyńców oraz wszelkich podmiotów oraz osób, które wspomogły wysiłki na rzecz jego ufundowania oraz godnego, odpowiadającego randze wydarzenia, nadania.

Otwarta dla mieszkańców uroczystość ma być okazją do zapoznania się z ceremoniałem Służby Więziennej. Jego muzyczną oprawę zapewni orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej. A o godz. 18 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych odbędzie się koncert zespołu TARAKA. Dyrekcja Aresztu Śledczego w Elblągu przygotowała dla Czytelników portEl.pl 30 bezpłatnych wejściówek na koncert. Można je będzie odbierać od czwartku, 25 maja, w godzinach pracy biura ogłoszeń portEL.pl (ul. 1 Maja 1c).

oprac. red. na podst. Informacji kpt. Marcina Grodka z Aresztu Śledczego w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama