UWAGA!

Zaryzykuj - poznaj swoje miasto!

 
Elbląg, Tak było w zeszłym roku, młodzi ludzie tropili zagadki miasta
Tak było w zeszłym roku, młodzi ludzie tropili zagadki miasta (fot. AD)

Gra zainspirowana popularną rozgrywką „Ryzyko” - dla tych, którzy są dumni ze swojego miasta i dla tych, którzy chcą poznać Elbląg i jego dzieje. Patriotyzm lokalny w wersji dla dzieci i młodzieży: na wesoło i troszkę na sportowo, bez nudy i zbędnego patosu. Harcerze zapraszają na grę miejską, która odbędzie się 10 listopada.

Gra zacznie się o godz.10 i zakończy o godz. 14 pod Bramą Targową. Następnego dnia odbędzie się pochód z dworca do ratusza staromiejskiego, gdzie nastąpi ogłoszenie wyników gry. Uczestnicy: 6 – osobowe zespoły elblążan (lub mniejsze) w wieku 10 – 12 lat, 13 – 15 lat oraz 16 – 20 lat. *
       Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w pasjonującej grze, w której planszą w 4D będzie teren Starego i Nowego Miasta. Ich zadaniem będzie „zdobyć”, „podbić” jak największy obszar swojej planszy, zanim zrobią to przeciwnicy. Za dodatkową broń posłuży im urządzenie do robienia zdjęć (komórka, aparat). Natomiast rzut gigantyczną kostką będzie miał tutaj ostatnie słowo do powiedzenia.
       Dla starszych graczy (od 13 lat) rozszerzono obszar rozgrywki, na teren całego miasta. Aby wygrać, należy zdobyć jak najwięcej dzielnic – sektorów Elbląga, walcząc przy użyciu broni jaką są refleks, znajomość topografii miasta i szczęście w rzutach kostką.
       Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres a.milewska@elblag.zhp.pl do 3 listopada 2014.
      
      
       * zespoły składające się z uczniów młodszych niż 15 lat powinny dodatkowo posiadać pełnoletniego opiekuna. Dopuszcza się negocjacje liczebności grupy, zwłaszcza w przypadku reprezentacji szkół.
      
hm. Ewelina Dżugan, Komendant Hufca Elbląg ZHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama