UWAGA!

Zaryzykujmy z okazji 11 listopada!

Elbląg, Zaryzykujmy z okazji 11 listopada!

Po raz kolejny elbląski hufiec przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Elblągu organizuje grę „Zaryzykuj - poznaj swoje miasto!” z okazji Święta Niepodległości. Stawiamy czoła patosowi, święto ma być radosne, atrakcyjne dla młodych! Celem gry jest poznanie naszej małej ojczyzny – Elbląga.

Gra zainspirowana popularną rozgrywką Ryzyko - dla tych, którzy są dumni ze swojego miasta i dla tych, którzy chcą poznać Elbląg i jego dzieje. Patriotyzm lokalny w wersji dla dzieci i młodzieży: na wesoło i troszkę na sportowo, a przede wszystkim bez nudy!
       Rozpoczęcie o godz. 8.30 Ratusz Staromiejski
       Zakończenie o godz. 11 na Dworcu PKP
       Uczestnicy: 6-osobowe zespoły elblążan (lub mniejsze) w wieku 10 – 12 lat, 13 – 15 lat oraz 16 – 20 lat (zespoły składające się z uczniów młodszych niż 15 lat powinny dodatkowo posiadać pełnoletniego opiekuna. Dopuszcza się negocjacje liczebności grupy, zwłaszcza w przypadku reprezentacji szkół).
       Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w pasjonującej grze, w której planszą w 4D będzie teren Starego i Nowego Miasta. Ich zadaniem będzie „zdobyć”, „podbić” jak największy obszar swojej planszy, zanim zrobią to przeciwnicy. Ich dodatkową bronią mogą być aparaty fotograficzne, czy komórki. Ale i tak rzut gigantyczną kostką będzie miał tutaj ostatnie słowo do powiedzenia!
       Dla starszych graczy (od 13 lat) rozszerzono obszar rozgrywki, na teren całego miasta. Aby wygrać, należy zdobyć jak najwięcej dzielnic – sektorów Elbląga, walcząc przy użyciu broni jaką są refleks, znajomość topografii miasta i szczęście w rzutach kostką.
       Zgłoszenia prosimy kierować na maila: m.kasprowicz@elblag.zhp.pl do 4 listopada.
      
phm. Ewelina Dżugan, szefowa Harcerskiej Służby Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama