UWAGA!

Zasiłki rodzinne: Cenzurka w lipcu

Elbląski Urząd Miejski zakończył wydawanie decyzji o przyznaniu zasiłków rodzinnych. Wczoraj miasto wysłało ostatnie przelewy na konta uprawnionych osób i rozpoczęło wypłatę ostatniej transzy pieniędzy w kasie Urzędu.

Zasiłki trafią do elbląskich rodzin z dwutygodniowym opóźnieniem. Skarbnik Urzędu Miejskiego, Zbigniew Pater, który przez ostatnie dni osobiście nadzorował wpisywanie danych do specjalnej komputerowej bazy powiedział nam, że znalazło się w niej 5300 rodzin. Do tej liczby dołączy jeszcze około 300, które wniosek o zasiłek złożyły po 5 czerwca i pieniądze dostaną w lipcu.
     Tymczasem w piśmie, jakie trafiło do radnych, prezydent Henryk Słonina - choć przeprosił za opóźnienia - napisał, że winę za nie ponosi administracja rządowa, która podała złe dane o liczbie uprawnionych, kilkakrotnie zmieniała się interpretacja przepisów, nastąpiły opóźnienia w dostawie programów komputerowych, a oprogramowanie nie było wolne od wad.
     Prezydent dodał, że w lipcu oceni wszystkich pracowników referatu świadczeń rodzinnych i tym, którzy otrzymają ocenę negatywną, nie przedłuży umów o pracę.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Hm...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  blados(2004-07-03)
 • Być może winne są organa rządowe , ale to nie zmienia faktu ,że pani kierownik referatu była bardzo arogancka wobec niecierpliwych już ludzi, upominającej się o odpowiedż kobiecie powiedziała " ja pani się dziwię ,ze pani tyle tu czeka...." . Cóż gdyby otrzymywała systematycznie wypłatę pewnie też by się dziwiła. Jeszcze jeden drobiazg -w maju urzędnicy mieli przypięte identyfikatory a kidy już się odgrodzili zamkniętymi drzwiami i ścianą identyfikatory zniknęły i trudno było zgadnąć kto człowiekowi opowiada "dziwne prawdy" na temat już w tej chwili rozpatrywanych wniosków.(i tak co tydzień). otym żeby ktoś odebrał telefon można było pomarzyć.reszta bez komentarza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  berbeć(2004-07-03)
 • no samotnym matkom się opóżnia wydawanie zasiłków bo im pieniądze są "nie potrzebne" niech ci co to wymyślili sami sobie wstrzymają dostawanie pensji na pare miesięcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kobieta(2004-07-04)
 • Nie masz się już czego czepiać, to czepiasz się identyfikatorów. Pewnie temu, że nie ma pogody, też winni są pracownicy z referatu zasiłków...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowana(2004-07-05)
Reklama