UWAGA!

Zatorze szuka pomysłu na siebie

 Elbląg, Zatorze szuka pomysłu na siebie

To, że mieszkańcy Zatorza, przy wsparciu instytucji i organizacji, chcą zmieniać świat wokół siebie – już wiemy. Przyszedł czas na spotkanie z tymi, którym już się udało. Jutro (11 października) odbędzie się spotkanie z członkami Partnerstwa dla Mokotowa (Warszawa) i Partnerstwa dla Oruni (Gdańsk).

Spotkanie odbędzie się o godz. 17 w sali 215 Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej przy ul. Lotniczej w Elblągu. Dodatkową atrakcją spotkania będzie występ teatru ognia przygotowany przez młodzież z Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej w Morągu (godz. 18.30).
       - Problemy naszej dzielnicy to nie tylko brak wiaduktu nad torami PKP czy kiepski stan ulic - mówi Małgorzata Woźna, animatorka i organizatorka spotkania - Brak zagospodarowania czasu wolnego dla dzieciaków i młodzieży, to także wyzwanie stojące przed nami. Dlatego na spotkanie zaprosiliśmy młodzież z Morąga. Oni są najlepszym przykładem na to, że od naszych własnych chęci i zaangażowania zależy to, co się z nami i wokół nas dzieje.
       Podczas spotkania zaproszeni goście opowiedzą, „jak to się dzieje, że się dzieje”, jak powstawały i pracują Partnerstwa na rzecz rozwoju dzielnic w Warszawie i Gdańsku. Będzie też okazja do dyskusji o tym, od czego zacząć pracę na dzielnicy i kogo zaprosić do współpracy. – Mam nadzieję, ze spotkanie będzie inspiracją dla nas, ponieważ jesteśmy na początku wspólnej drogi i ciężkiej pracy nad rozwojem Zatorza. Do udziału w poniedziałkowym spotkaniu zapraszamy wszystkich, którym ten cel jest bliski – dodaje Małgorzata Woźna.
      
       Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      
Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • zatorze nalezy zaorac
  • Edward Pukin na burmistrza Zatorza.
  • Psoed; a to nie tylko "sypia; nie " miasta. Popieram, trzeba ozywić nie tylko ZATORZE. Bo na osiedlu praktycznie 70% życia każdy z nas spedza, a nie tylko od 16stej do 7mej rano, Na osiedlach mieszkaja ludzie w różnym wieku i kazdemu nalezy sie czynny wypoczynek, a nie tylko kapcie i telewizor lub komputer. No ale "buraczana władza " w Elblagu o tym nie ma "zielonego pojecia ", bo. .. prezio obecny nie mieszka na osiedlu, ech, zycie. ..
  • Edi to bardziej na gubernatora, zrobi porządek z internautami wypisującymi na jego temat
  • zgadzam się z przedmówca - zaorac i posiać kukurydze. zalecena orka głęboka
  • inicjatywa wspaniała, bardzo fajnie, że Zatorze ma swoją szansę i wsparcie doświadczonych ludzi; )
  • Proszę poruszcie też temat złomowiska, które jest ozdobą Zatorza. Patrzymy z wieżowców przez okno i nie wiemy czy mieszkamy w mieście czy na wysypisku śmieci.
Reklama