UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zbierali grzyby... i pieniądze

Elbląg, Zbierali grzyby... i pieniądze
(fot. nadesłane)

Łącząc przyjemne z pożytecznym, elblążanki z LC Truso zaprosiły gości do wspólnego grzybobrania, przy okazji zbierając środki na pomoc dla potrzebujących dzieci. Goście spędzili miło czas, a Lionki zebrały 5 tys. zł, które przeznaczone zostaną na pomoc pierwszoklasistom w ramach akcji „Pierwszy Szkolny Dzwonek” oraz na elbląskie Przedszkole Integracyjne nr 15.

Grzybobranie, które odbyło się 4 września w urokliwym siedlisku „Brzostkowisko”, miało charakter rodzinnego pikniku oraz integracyjnej imprezy dla klubów Lions z Polski. Spotkanie zaszczycił Gubernator Lions Clubs International Okręgu 121 Polska – Ryszard Jakubowski (LC Poznań 1990). Była także Katarzyna Gebert (LC Gdańsk Amber) – Past Gubernator Okręgu 121 Polska. Grzybobranie uświetnili również przedstawiciele innych klubów Lions: Elżbieta Dziewulska, prezydent LC Amber Gdańsk, Andrzej Korpacki, prezydent LC Elbląg, Wojciech Ciepły, prezydent LC Sopot, Eugeniusz Drozdowski z LC Barlinek, Jacek Maj z LC Olsztyn, Wojciech Dmochowski z LC Gdynia, Ryszard Stefanowicz z LC Kościerzyna. Byli także przedstawiciele Rotary Club Elbląg i Stowarzyszenia „Amazonek”. W spotkaniu wziął udział przedstawiciel władz samorządowych Jerzy Wcisła, wiceprzewodniczący Rady Miasta Elbląga.
       Grzybobranie otworzyła wiceprezydent LC Truso Bożena Malz , a leśniczy Antoni Czyż krótkim koncertem na trąbce sygnałówce, dał hasło „darz bór, wyruszamy w las” dla grzybiarzy. Plony grzybobrania były naprawdę imponujące. Jury przyznało nagrody za największą ilości grzybów (2 nagrody), najładniejszy koszyk, dla najmłodszego grzybiarza i za odwagę dla właściciela najmniejszego grzybka. Zwycięzcy otrzymali medale ufundowane przez Barbarę Malitkę prezydent LC Truso.
       Pełna zapasów była także "Spiżarnia Lionek" gdzie za los w cenie 10 zł, można było wygrać przeróżne smakołyki lub prezenty rzeczowe. Dużą popularnością cieszyły się również wypieki Lionek oraz liczne konkursy dla dorosłych i dzieci. Po południu odbyła się licytacja dwóch filiżanek wraz z oryginalną fryzyjską herbatą przywiezioną przez klubowiczki z zaprzyjaźnionego LC Frisia Orientalis z Aurich. Zestaw ten zlicytowano za kwotę 390 zł. Szczęśliwym zwycięzcą licytacji amerykańskiej okazał się Jerzy Łyszkiewicz z LC Elbląg.
       Plenerowa zabawa przy muzyce i wspólna biesiada trwały, aż do zmierzchu, a wieczór zakończył pokaz tańca w wykonaniu Faridy.
       Przedsięwzięcie nie obyłoby się bez cennej pomocy sympatyków LC i sponsorów: Andrzeja Brzostka właściciela "Brzostkowiska", Romana Korzeniowskiego dyrektora Browaru w Elblągu, Grażyny i Tomasza Zimińskich, dzięki którym biesiada zasypana była przepięknymi kwiatami jesieni.
      
Dorota Wcisła
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama