UWAGA!

ZBK proponuje - odpracuj swój dług

Zarząd Budynków Komunalnych proponuje swoim dłużnikom odpracowanie zaległej należności. Ci, którzy z różnych powodów nie płacą czynszu mogą np. grabić liście, sprzątać, wykonywać zadania dozorcy. To propozycja w ramach Program Realizacji Świadczeń Wzajemnych.

Z programu będą mogły skorzystać osoby, które mają trudności finansowe. To będą proste prace, np. grabienie liści, pielęgnacja zieleni, sprzątanie, roznoszenie zakopertowanej korespondencji za pokwitowaniem, zadania dozorcy itp.
       W zależności od rodzaju pracy, wyceniona ona będzie od 5 do 13 zł za godzinę.
       Dla przykładu: pani Zofia ma do spłacenia 3.000 zł, może ten dług odpracować. Wystarczy, że przez rok w dniach roboczych oczywiście, poświęci na dodatkowa pracę godzinę dziennie i zadłużenia się pozbędzie.
       Szczegółowe informacje dotyczące Programu Realizacji Świadczeń Wzajemnych można uzyskać w Punktach Obsługi Najemców:
       PON nr I ul. Krzyżanowskiego 3 tel. 55 239 84 35; PON nr II ul. Malborska 32 tel. 55 239 84 72; PON nr III ul. Kościuszki 48 tel. 55 239 84 12.
      
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A co z tymi, którzy do pracy nie są zdolni? Przecież nie każdy musi być alkoholikiem i pochodzić z patologicznej rodziny, żeby popaść w długi. Ludzie ze względu na problemy zdrowotne tracą pracę, i zmuszeni są utrzymywać się z marnej renty, która nie starczy na życie, o płaceniu czynszu nie wspominając. .. Taki schorowany człowiek nie będzie w stanie odpracować swojego długu, a jego problem nie będzie rozwiązany. Ale Polska jest charakterystycznym krajem, gdzie z człowieka zdziera się tyle pieniędzy ile się da, a kiedy robi się problem, Państwo nie raczy wyciągnąć pomocnej dłoni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezpodpisubezpodpisu(2012-05-22)
 • ta pani Zofia ma aż za dobrze-70% jej umorzą, a 30% odpracuje za 13zł/godzina. Po co ja dureń płaciłem tyle lat?Pozdrawiam tych mądrych
 • Czy od tego dochodu jest odprowadzony podatek?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  lolelb(2012-05-22)
Reklama