UWAGA!

„Zdrowe ząbki” w elbląskich przedszkolach

 Elbląg, „Zdrowe ząbki” w elbląskich przedszkolach
fot. nadesłana

Tysiąc pakietów, zachęcających dzieci do regularnego mycia zębów, już czeka na elbląskie przedszkolaki. Członkowie Rotary Club Elbląg Centrum w marcu rozpoczną akcję „Zdrowe ząbki”.

Krótka prezentacja na temat korzyści płynących z dbałości o czystość, ze zdrowego odżywania i unikania słodyczy oraz ciekawa rozmowa z lekarzem stomatologiem – tak będą wyglądały spotkania w elbląskich przedszkolach. Oczywiście każdy mały uczestnik akcji „Zdrowe ząbki” otrzyma także zestaw, który ułatwi mu dbanie o higienę jamy ustnej. W skład pakietów wchodzą: szczoteczka i pasta do zębów oraz kolorowy kubeczek.
       - Pomysł zorganizowania akcji dla najmłodszych, propagującej dbanie o zęby, zrodził się w głowie naszej klubowej koleżanki Natalii Gabryel-Szaj, która na co dzień jest… lekarzem stomatologiem. Prywatnie jest także mamą uroczych bliźniaków, którzy osobiście sprawdzili, czy prezentacja nie jest nudna. I nie jest, doskonale zachęca dzieci do dbania o zdrowe ząbki! – mówi Dorota Wcisła, prezydent Rotary Club Elbląg Centrum.
       W akcji „Zdrowe ząbki” wezmą udział m.in. przedszkola z ulic: Rawskiej, Bema, Grunwaldzkiej, Komeńskiego, Kosynierów Gdyńskich, Kopernika, Ślusarskiej, Diaczenki. Spotkania będą odbywały się do czasu, gdy zostaną rozdane wszystkie pakiety upominkowe.
      
Rotary Club Elbląg Centrum
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama