UWAGA!

„Zdrowe ząbki” w elbląskich przedszkolach

 Elbląg, „Zdrowe ząbki” w elbląskich przedszkolach
fot. nadesłana

Tysiąc dzieci zostało objętych akcją „Zdrowe ząbki”, organizowaną przez Rotary Club Elbląg Centrum, dzięki której najmłodsi dowiedzieli się, jak ważne jest regularne dbanie o higienę jamy ustnej. W marcu i kwietniu Rotarianie odwiedzili 15 placówek.

Krótka prezentacja na temat korzyści płynących z dbałości o czystość, ze zdrowego odżywania i unikania słodyczy oraz ciekawa rozmowa z lekarzem dentystą – tak w skrócie można opisać spotkania w elbląskich przedszkolach. - Pomysł zorganizowania akcji dla najmłodszych, propagującej dbanie o zęby, zrodził się w głowie naszej klubowej koleżanki Natalii Gabryel-Szaj, która na co dzień jest… lekarzem dentystą. Prywatnie jest także mamą uroczych bliźniaków, którzy osobiście sprawdzili, czy prezentacja dla przedszkolaków jest interesująca – mówi Dorota Wcisła, prezydent Rotary Club Elbląg Centrum.
       Do dbania o zdrowe ząbki zachęcała nie tylko ciekawa prezentacja, także pani stomatolog, która szczegółowo opowiadała najmłodszym co warto jeść, by zęby były zdrowe oraz jak o nie dbać. Każdy chętny przedszkolak mógł na specjalnym modelu pokazać, jak powinno się szczotkować ząbki. Jednak najwięcej radości na twarzach dzieci wywołały upominki, jakie specjalnie na tę akcję przygotowali członkowie Rotary Club Elbląg Centrum. - Każdy mały uczestnik projektu „Zdrowe ząbki” otrzymał zestaw, który ułatwi mu dbanie o higienę jamy ustnej. W pakietach znalazły się: szczoteczka i pasta do zębów oraz kolorowy kubeczek – dodaje Dorota Wcisła.
       Podczas spotkań dzieci zgodnie obiecały, że regularnie będą myły zęby, a dyrekcje placówek zapraszały elbląskich Rotarian do przeprowadzania kolejnych akcji w ich przedszkolach. Członkowie Rotary Club Elbląg z pewnością do wielu z nich powrócą z akcją czytania książek.
       W projekcie „Zdrowe ząbki” wzięły udział elbląskie przedszkola nr: 6, 11, 15, 26, 29, 31, 33, 34 oraz przedszkola: „Dorotka”, „Małego Turysty”, „Mały Europejczyk”, „Akademia Krasnoludków”, Przedszkole Integracyjne „Ja Ty My”, a także uczniowie pierwszej klasy Zespołu Szkół Publicznych Zakonu Pijarów w Elblągu oraz uczniowie Zespołu Szkół w Gronowie Górnym.
      
Rotary Club Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama