UWAGA!

Zielona Flaga dla Gimnazjum nr 6

 Elbląg, Zielona Flaga dla Gimnazjum nr 6
fot. nadesłana

Dzięki wieloletniej aktywności w dziedzinie ekologii Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju zdecydowała o przyznaniu naszej szkole certyfikatu Zielonej Flagi. Dzięki temu zaszczytnemu tytułowi Gimnazjum nr 6 znalazło się w gronie ponad 15 tys. szkół z 53 krajów całego świata.

Zielona Flaga to międzynarodowy tytuł, nadawany szkołom na pięciu kontynentach w ramach Programu Eco-Schools (szkoły dla Ekorozwoju).
       27 listopada na uroczystym apelu szkolny koordynator SDE Maria Wrzeszczańska, przekazała to zaszczytne wyróżnienie na ręce dyrekcji szkoły i tym samym całej społeczności gimnazjum. Młodzież przygotowała część artystyczną, którą uświetniła obecność ważnych dla działań szkoły gości: Dyrektora DE UM I. Mikulskiej, Kierownika Centrum Edukacji Ekologicznej W. Kamińskiej, Zastępcy dyr. EPWiK A. Kurkiewicza, przedstawiciela DE UM M. Leszczyńskiej, przedstawiciela Delegatury KO J. Poźnikiewicz, reprezentantów Rady Rodziców.
       Koordynator przypomniała drogę i przygodę, jaką przebyli uczniowie pod kierunkiem nauczycieli w dążeniu do uzyskania tego certyfikatu. Od dziś Zielona Flaga będzie towarzyszyła nam przy każdej uroczystości szkolnej. Dzięki staraniom o to wyróżnienie cała społeczność zyskała jeszcze większą świadomość ekologiczną.
       Nie spoczniemy na laurach i już włączyliśmy się do działań ukierunkowanych na zdobycie kolejnej Zielonej Flagi. Dotychczasowym obszarem naszego działania była zwłaszcza woda i elektroodpady, teraz obszarem naszego działania jest żywność i aktywność.
       Dziękujemy wszystkim za współpracę: uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, partnerom zewnętrznym. Dołożymy wszelkich starań, by za rok Gimnazjum nr 6 cieszyło się sukcesem ponownie.
      
Agnieszka Niedźwiecka, Gimnazjum nr 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama