UWAGA!

Zielone granty dla placówek oświatowych

Rusza kolejna edycja konkursu grantowego dla szkół, przedszkoli i organizacji pozarządowych „zielone granty 2010/2011”. Jest to wspólny projekt Fundacji Nasza Ziemia i firmy Henkel Polska, którego celem jest budowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz wykształcanie w nich odpowiedzialnych, przyjaznych środowisku postaw i zachowań. Wartość grantu o który można się ubiegać to maksymalnie 15 tys. zł.

Celem konkursu jest edukacja ekologiczna oraz aktywizacja dzieci i młodzieży poprzez realizację projektów związanych z ochroną środowiska. Zadaniem konkursowym jest zaplanowanie i realizacja projektów dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Projekty powinny wpisywać się w przynajmniej jeden z wymienionych obszarów: energia i klimat, woda i ścieki, surowce i odpady, bezpieczeństwo i zdrowie lub postęp społeczny.
       Granty mogą być przeznaczone na organizację działań, nagrody dla uczestników, materiały dydaktyczne, komunikacje, promocje oraz wycieczki edukacyjne.
       Grantobiorcami konkursu mogą być przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i wyższe, organizacje społeczne i samorządowe. Projekty można zgłaszać w jednej z czterech kategorii: przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, szkół średnich i wyższych, organizacji pozarządowych i samorządowych.
       Na Zielone Granty przeznaczona została pula 100 000 złotych do rozdysponowania. Organizator nie zastrzega minimalnej wartości grantu, o jaki można się ubiegać w konkursie, natomiast maksymalna wartość wnioskowanego grantu wynosi 15 000 złotych.
       Organizatorem konkursu grantowego jest Fundacja Nasza Ziemia, Współorganizatorem i Darczyńcą jest Henkel Polska.
       Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie www.naszaziemia.pl w zakładce konkurs grantowy oraz na stronie www.henkel.pl. Ostateczny termin składania wniosków mija 17 stycznia 2011 r.
       Informacje dotyczące konkursu można śledzić na bieżąco na stronie, gdzie można obejrzeć film z realizacji poprzedniej edycji konkursu oraz pobrać materiały edukacyjne.
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama