UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Złapał złodzieja i udaremnił kradzież

W nocy z 22 na 23 września około godz. 3 mój kolega Krzysiek, pracownik jednej z lokalnych firm ochrony w brawurowy sposób złapał złodzieja, który klika chwil wcześniej okradł sklep mięsny na terenie miasteczka handlowego "przy czołgu" w Elblągu. Bardzo proszę o opublikowanie informacji o tym zdarzeniu jako podziękowanie, wyróżnienie dobrej postawy obywatelskiej - napisał do nas Czytelnik.

Krzysiek pracuje w patrolu interwencyjnym. Nasza baza mieści się na terenie I LO. Była godz. 3 w nocy, kiedy Krzysiek przyjechał na bazę z nocnego objazdu obiektów na terenie miasta. Wysiadł z samochodu i udał się jeszcze na obchód terenu szkoły. Kiedy przechodził przez zaciemnione tereny zielone szkoły zauważył w oddali dwóch wyrostków, którzy nieśli ciężkie i wielkie worki. To dziwny widok o tej porze w parku szkolnym. Krzysiek przyczaił się, obserwując złodziei. Kiedy nieświadomi tego, że są obserwowani podeszli do Krzyska. Wtedy ten brawurowo wyskoczył z ukrycia i ujął jednego z złodziei. Drugi uciekł, pozostawiając jednak ciężkie worki z kradzionymi wędlinami.
       Krzysiek ujął złodzieja i zaprowadził na bazę, po czym wezwana została policja, która przyjechała błyskawicznie i przejęła złapanego. Patrol policji już po chwili ustalił, że skradziony towar pochodzi ze sklepu mięsnego na targowisku "przy czołgu". Złodzieje włamali się tam, ukradli towary, mięso, wędliny, przyprawy i zapakowali je w worki. Następnie szli z ciężkimi workami, aby ukryć je gdzieś a potem prawdopodobnie sprzedać. Poszli przez teren szkoły myśląc, że ciemny park da im możliwość niezauważonego przemieszczenia się w inną cześć miasta. Natrafili jednak na człowieka, który nie wie co to znieczulica i który we wspaniałej postawie obywatelskiej złapał złodzieja udaremniając kradzież.
       Krzysiek to mój kolega, pracujemy razem. Jest koleżeński, wesoły i zawsze pomocny. Ze świecą szukać takiego kolegi. Owego feralnego dnia byliśmy razem na jednej zmianie - on w patrolu, ja na bazie. Uważam, że postawa mojego kolegi jest godna naśladowania. Złapał złodzieja chociaż mógł udać, że nic nie widzi. Udaremnił kradzież, choć ten sklep mięsny nie jest pod naszą ochroną.
      
Tomek
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama