UWAGA!

Złaz Mikołajkowy

 Elbląg, Złaz Mikołajkowy
fot. nadesłana

1 grudnia, już po raz dziewiąty odbył się Złaz Mikołajkowy PTTK Bażantarnia. Na trasy przebiegające po terenie elbląskiej Bażantarni wyszło prawie 700 uczestników. Siedem tras prowadzili przodownicy, przewodnicy i instruktorzy PTTK, było też kilka grup indywidualnych.

Bezpośrednim organizatorem złazu był Klub Turystów Pieszych PTTK  Delta, działający przy Oddziale PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu, przy czynnym współudziale Klubu Aktywnej Turystyki PTTK Relaks w Elblągu, Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. R. Gierzyńskiego w Elblągu oraz Urzędu Miasta w Elblągu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Sponsor Złazu ufundował zestawy nagród a ciepły posiłek turystyczny dla uczestników przygotowała jedna z restauracji w Elblągu.
       Celami złazu były: popularyzacja piękna Wysoczyzny Elbląskiej i szlaków turystycznych, rekreacja i wypoczynek  poprzez uprawianie turystyki pieszej  na przepięknych trasach naszej małej ojczyzny, realizacja programu edukacji krajoznawczej i przyrodniczej adresowanej do dzieci szkół podstawowych oraz propagowanie rodzinnego wędrowania w ramach akcji Rok Turystyki Rodzinnej w PTTK.
       Na trasy przebiegające po terenie elbląskiej Bażantarni wyszło prawie 700 uczestników. Siedem tras prowadzili przodownicy, przewodnicy i instruktorzy PTTK, było też kilka grup indywidualnych. Wszyscy otrzymali pamiątkowy znaczek złazowy oraz czerwone czapeczki mikołajowe. Zamówiona przez Mikołaja pogoda dopisała, choć śniegu nie było. Mikołaj zdradził dzieciom, że w tym roku przyjechał saniami z dokręconymi kółkami. Na trasach, jak co roku, pamiętano o mieszkańcach Bażantarni. Leśnym zwierzętom dzieci przygotowały smakołyki, w które ubrały napotkane podczas wędrówki drzewka.
      

 


       Zakończenie złazu odbyło się około godz. 12 na polanie Boisko. Po przejściu tras zaostrzył się apetyt i w dużej wiacie o nazwie Margitka uczestnicy złazu mogli posilić się pyszną grochówką. Tutaj też zorganizowany został  punkt, w  którym uczestnicy mogli uzyskać potwierdzenie punktów na odznakę  Siedmiomilowe Buty i  Odznakę Turystyki Pieszej, otrzymać odcisk okolicznościowej pieczęci a także nabyć pamiątki i odznaki turystyczne
       Po posiłku dzieci przystąpiły do konkursu plastycznego, dopasowanego stopniem trudności do ich wieku. Odbył się on w dwóch wiatach - większej Margitka i mniejszej Irenka. Rysunki były tak piękne, że Mikołaj postanowił nagrodzić pluszowymi zabawkami wszystkie dzieci biorące udział w konkursie. Ponadto wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja słodki prezent w nagrodę za przejście trasy a także za to, że były grzeczne przez ostatni rok. Mikołaj dobrze wiedział, które dzieci były mniej lub bardziej grzeczne, ponieważ miał magiczne okulary. Drużyny i rodziny biorące udział w złazie zostały nagrodzone dyplomami. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem lub po prostu porozmawiać z nim przy ognisku.
       Miłe wrażenia i doskonały humor oraz posmak grochówki i mikołajowych słodkości pozostaną na zawsze w pamięci uczestników tegorocznego złazu. Nagrody, pamiątkowe zdjęcia i dyplomy dodatkowo będą przypominały to radosne wydarzenie.
      
      
      

Agnieszka Banaś, PTTK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama