UWAGA!

Znam i korzystam – podsumowanie

Elbląg, Wycieczka do sądu
Wycieczka do sądu (fot. nadesłane).

Na początku czerwca odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu „Znam i korzystam” – edukacja obywatelska, realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawniejsi”.

Celem projektu było uświadomienie osób niepełnosprawnych w zakresie przysługujących im praw i obowiązków obywatelskich. Spotkania warsztatowe odbywały się cyklicznie, ukierunkowane na edukację obywatelską osób niepełnosprawnych. W ramach projektu odbywały się również zajęcia praktyczne w instytucjach publicznych takich jak: Urząd Miasta, poczta, sąd, czy Urząd Pracy.
       Istotnym punktem przedsięwzięcia były również wizyty studyjne w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim i Jegłowniku oraz Środowiskowym Domu Samopomocy w Przezmarku. Miały one na celu edukację podopiecznych, wymianę doświadczeń oraz promocję dobrych praktyk.
       Podsumowaniem projektu była kampania informacyjna mająca na celu uwrażliwienie i uświadomienie społeczności lokalnej, a w szczególności uwzględniając pracowników urzędów publicznych, iż osoby niepełnosprawne są pełnoprawnymi obywatelami.
       - Chcielibyśmy wszystkim z ww. placówek i instytucji serdecznie podziękować za czas nam poświęcony, cierpliwość, życzliwość i otwarte serca. Zrobiliśmy krok do przodu – mówią realizatorzy projektu.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama