UWAGA!

Znamy program Elbląskich Dni Recyklingu

 Elbląg, Znamy program Elbląskich Dni Recyklingu
Fot. Anna Dembińska (archiwum portEl)

Zakład Utylizacji Odpadów wraz z prezydentem Elbląga zapraszają mieszkańców na FESTYN GOZ - nie marnuj, napraw, wymień, w ramach Elbląskich Dni Recyklingu. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy w tym artykule.

Najważniejszym celem organizacji festynu dla mieszkańców Elbląga i okolic jest promowanie gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) oraz nauka zasad segregowania odpadów i recyklingu. - Sama segregacja już nie wystarcza, trzeba też nauczyć się zapobiegać powstawaniu odpadów oraz minimalizować ich produkcję - podkreślają organizatorzy.

 

W programie:

- Zbiórka posegregowanych odpadów od mieszkańców, które zostaną przekazane do recyklingu w zamian za nagrody: krzewy, kwiaty ozdobne, gadżety (zgodnie z Regulaminem),

- Warsztaty recyklingowe dla rodzin, dzięki którym dowiedzą się jak wykorzystać odpad do zrobienia nowej rzeczy i w Kole fortuny zdobędą wiedzę o prawidłowym zagospodarowaniu odpadów,

- Na scenie w przedstawieniu teatralnym pt. „GOZ to nasz los!”, zostanie podjęty temat niemarnowania żywności,

- W konkursach i komunikatach na scenie nauka dobrych nawyków takich jak: niemarnowanie surowców, wymiana i naprawianie rzeczy codziennego użytku oraz recykling selektywnie zebranych surowców,

- Możliwość przekazania niepotrzebnych rzeczy sprawnych i w dobrym stanie do Punktu Obiegu Przedmiotów

 

Podczas warsztatów recyklingowych dla rodzin:

- Zbudujecie domki dla owadów i pomożecie pożytecznym owadom takim jak pszczoły.

- Wykonacie las w słoiku wykorzystując używane słoiki po przetworach, które staną się domkiem dla roślin i oczyszczą powietrze w naszych domach.

- W zabawie „Odpady i owady” wykorzystacie korki od butelek do wykonania np. dekoracji doniczki w postaci pszczółki lub innego owada.

- Metodą decoupage robienie podkładek do kubków z plasterka drzewa i serwetki.

- W konkursie Koło fortuny sprawdzicie swoją wiedzę na temat zasad segregowania odpadów, oszczędzania surowców, ochrony powietrza itp., za udział w konkursie każde dziecko otrzyma upominek.

- W grze wielkoformatowej pt. Spacerkiem po wiedzę dokładnie zaobserwujecie jakie są zasady segregowania odpadów i sprawdzicie swoją wiedzę w grze.

 

Zapraszamy do korzystania z atrakcji i zabaw, takich jak: plac zabaw Pirat, zjeżdżalnia Jungla, Tor Gigant, malowanie twarzy, balonowe show oraz pokaz baniek mydlanych na scenie.

 

Wszystkie zajęcia i atrakcje są bezpłatne!

 

Stoisko Urzędu Miejskiego

W namiocie UM będzie można oddać głos na wybrany projekt z Zielonego Budżetu, a za oddany głos będzie nagroda w formie ekologicznego gadżetu. Dla dzieci przygotowano kolorowanki i eko rebusy.

Stoisko Straży Miejskiej

Na stoisku znajdzie się pojazd służbowy Straży Miejskiej z efektami dźwiękowymi i innymi akcesoriami do obejrzenia. Dzieci mogą wziąć udział w grze wielkoformatowej na temat bezpieczeństwa.

 

Sprawdź regulamin oraz zasady przyznawania nagród.

Eliza Rogalska, ZUO

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama