UWAGA!

Żołnierze Wyklęci - Ratunek dla „Wilgi”. Gra miejska

 Elbląg, Żołnierze Wyklęci - Ratunek dla „Wilgi”. Gra miejska

Wspólnota Domowego Kościoła z rejonu Elbląg Północ, przy parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu, zaprasza na wspólne spędzenie wraz całą rodziną Narodowego Święta Niepodległości, organizując II Grę Miejską Domowego Kościoła Żołnierze Wyklęci - Ratunek dla „Wilgi”.

Rozpoczynamy o godz. 11 w kościele św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny. Przed wejściem do kościoła będziemy rozdawać małe flagi Polski. Zachęcamy również Was, abyście przynieśli ze sobą flagi, które posiadacie w domu.
       O godz. 13.30 spotykamy się przy ul. Warszawskiej 55. Tutaj czekają na Was dwie atrakcje.
       Dla naszych najmłodszych dzieci, ale nie tylko, przygotowaliśmy miejsce gdzie będą mogli spędzić czas na nauce grania w gry planszowe, takie jak: Mali Powstańcy z dodatkiem Liberator, Znaj Znak, Znaj Znak Pamięć, Pamięć '39, Kolejka oraz 111. Zapewniamy opiekę nad dziećmi! Dla całkiem najmłodszych czekać będzie również masa kredek i kolorowanek.
       Druga, główna atrakcja tego dnia, to - II Gra Miejska Domowego Kościoła Żołnierze Wyklęci - Ratunek dla "Wilgi".
       Przeniesiemy się do Elblągu roku 1950. W kraju panuje terror stalinowski. W ostatnich dniach, w lasach pod Elblągiem, rozbito oddział majora Mariana Skorzeńskiego ps. "Olcha". Na szczęście jednemu z jego żołnierzy, o pseudonimie "Wilga" udało się uciec z przygotowanej zasadzki i obecnie ukrywa się on na terenie Elbląga. Trwa jednak obława Urzędu Bezpieczeństwa i kwestią najbliższych dni jest jego złapanie.
       Zadaniem Waszych drużyn jest dotarcie do niego przed funkcjonariuszami UB i MO, a następnie pomoc w zorganizowaniu bezpiecznej ewakuacji poza miasto. Będziecie musieli zebrać komplet dokumentów pomocnych w opracowaniu planu ucieczki. Musicie przy tym zachować bezwzględne bezpieczeństwo. Po ulicach poruszają się agenci UB i patrole WP.
       Poprzez tę grę chcemy oddać część zapomnianym przez dziesiątki lat bohaterom Ojczyzny. Tym, o których musiano milczeć. Tym, którzy swoją niezłomną postawą i gotowością do złożenia ofiary z własnego życia, dali nam wzór do naśladowania.
       Po zakończeniu gry, około godz. 17 zapraszamy wszystkich uczestników na ognisko. Będzie można zjeść ciepłą wojskową grochówkę, upiec kiełbaskę i wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Rozdamy również nagrody dla najlepszych zespołów Gry Miejskiej, a każdy z jej uczestników otrzyma, na pamiątkę udziału w niej, mały upominek.
       Szczegóły Gry Miejskiej, jak również przebiegu dnia 11 listopada, na stronie www.ratunek-dla-wilgi.pl
       Rejestracja zespołów drogą mailową: ratunek.dla.wilgi@gmail.com
       Zapraszamy!
      
Domowy Kościół Rejon Elbląg Północ

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama