UWAGA!

Żonkile od uczniów SP 11

  Elbląg, Żonkile od uczniów SP 11
(fot. nadesłana)

600 cebulek żonkili zasadzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11. Wiosną będą kwestować z kwiatami na rzecz Hospicjum Elbląskiego. - Pola Nadziei to jedna z ulubionych akcji charytatywnych, w których bierzemy udział – mówi Anna Ostrasz, opiekun wolontariuszy.

Pomaganie jest super! Takie hasło przyświeca wolontariuszom SP 11 w Elblągu. - Pola nadziei to jedna z ulubionych akcji charytatywnych. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć hospicjum w trochę innej formie – mówi Anna Ostrasz, opiekun wolontariuszy.
       Uczniowie zasadzili w poniedziałek 600 cebulek żonkili, aby podczas wiosennej części akcji Pola Nadziei 2018 kwestować, rozdając je w zamian za datek.
       - SP 11 od wielu lat wspiera nasze hospicjum uczestnicząc w kolejnych edycjach Pól Nadziei. Dzisiaj w szkole obowiązującym kolorem był kolor żółty, a w czasie przerwy odbył się kiermasz ciast, które zostały upieczone przez uczniów – mówi Anna Podhorodecka z Hospicjum Elbląskiego. 

  Elbląg, Żonkile od uczniów SP 11
(fot. nadesłana)


       Co roku w akcję Pola Nadziei angażują się dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół. W poprzedniej edycji akcji udział brało  25 szkół, kilka ośrodków edukacyjnych, 6 przedszkoli. - Koordynowaliśmy akcję w Elblągu, Pasłęku, Zielonce Pasłęckiej, Drulitach, Młynarach, Jarnołtowie, Błudowie, Gronowie Elbląskim, Stankowie, Markusach, Żurawcu – dodaje Anna Podhorodecka. 
       Podczas kiermaszu uczniowie zebrali ponad 500 zł na pomoc hospicjum.
      
      

red. na podst. informacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama