UWAGA!

Zrozumieć autyzm

 
Elbląg, Zrozumieć autyzm
(fot. nadesłana)

17 listopada w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbędzie się konferencja pod tytułem „Zrozumieć autyzm”, na której przedstawione zostaną szczegóły programu pomocy osobom autystycznym z terenów wiejskich oraz ich rodzinom.

„Podczas spotkania pokazane zostaną przykłady dobrych praktyk i sposoby budowania systemu wsparcia dla osób z autyzmem i ich rodzin. Przedstawiony zostanie Program Pomocy Osobom Autystycznym z Terenów Wiejskich oraz Ich Rodzinom „Zrozumieć Autyzm”, którego celem jest dokonanie diagnozy potrzeb leczniczo-terapeutycznych, edukacyjnych i socjalnych w odniesieniu do osób dotkniętych autyzmem oraz organizowanie pomocy dla nich i ich rodzin” - informują organizator konferencji Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku. - „Istotnym elementem programu jest szerzenie wiedzy dotyczącej autyzmu wśród osób bezpośrednio stykających się z tym problemem na gruncie zawodowym: pielęgniarek, lekarzy, nauczycieli, urzędników, pracowników pomocy społecznej na szczeblu gminnym i powiatowym; prowadzenie działań na rzecz bezpośredniej pomocy osobom z autyzmem i ich rodzinom z terenów wiejskich m.in poprzez bezpłatne szkolenia z terapii behawioralnej dla specjalistów pracujących z osobami z autyzmem, a także rodziców i opiekunów.
       Konferencja odbędzie się 17 listopada w godz. 10-12.30 w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu przy ul. Stary Rynek 25. Udział w spotkaniu należy potwierdzić telefonicznie pod nr 508-932-133 lub mailowo: olsztyn@zrozumiecautyzm.eu
      
Anita Czarniecka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama