UWAGA!

Zwierzęta to także powodzianie

Elbląg, Zwierzęta to także powodzianie
(fot. AD)

Elbląskie schronisko prowadzone przez OTOZ Animals włącza się do ogólnopolskiej akcji pomocy zwierzętom, które ucierpiały w powodzi. Elblążanie również mogą wesprzeć stworzenia, które straciły podczas tego kataklizmu schronienia i dostęp do jedzenia i picia.

Samotny pies trzęsący się ze strachu i zimna na dachu zalanego domu, krowy tłoczące się na małym skrawku niezalanej ziemi, konie brodzące w błocie i własnych odchodach czy psy topiące się przy własnych budach, zapięte łańcuchami… To wszystko to także element tragedii, jaka dotknęła nasz kraj. Cierpienie zwierząt jest jednym z wielkich dramatów powodzi. Ludzie czasami nie chcą, a czasami nie mają jak pomagać naszym „mniejszym braciom”. Ratując siebie, powodzianie nie mają już czasu ani sił lub możliwości, by ratować swoich podopiecznych. Inni w dramatycznych chwilach po prostu o nich zapominają.
       Dlatego OTOZ Animals, a także schronisko dla bezdomnych zwierząt w Elblągu chce pomóc zwierzętom, które ucierpiały w powodzi. Każdy elblążanin może ofiarować swoją pomoc, przynosząc do schroniska przy ul. Królewieckiej 233 karmę dla zwierząt lub dokonując wpłaty na konto schroniska z hasłem „pomoc dla powodzian” – numer konta 41 1160 2202 0000 0001 2949 7297. Dziś jedzie jeden z transportów z pomocą dla zwierząt do miejscowości Gąbin.
       Nie bądźmy obojętni na los zwierząt, które nie są w stanie pomóc same sobie. One są całkowicie bezbronne, przerażone, głodne, zmarznięte… Potrzebują nas, nie zawiedźmy ich w tych trudnych chwilach.
      
       Jednak dramat może wkrótce dotknąć także okolice Elbląga, dlatego schronisko już dziś przygotowuje się na taką ewentualność. Zbierana jest karma dla zwierząt, które będzie trzeba przyjąć, przygotowywane są nowe miejsca dla psów i kotów. Bardzo potrzebna będzie wówczas pomoc ludzi, którzy mogą przechować zwierzęta, które stracą w powodzi swoje domy. Wszystkich, którzy będą chcieli dać tym czasowe schronienie psom, kotom czy też koniom lub krowom (tu apel do stadnin, hodowców, rolników) pracownicy schroniska proszą o kontakt już dziś, by móc przygotować bazę danych. Telefon do schroniska: 55 234 16 46.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Podaję pełne dane do przelewu: OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu ul. Królewiecka 233; 82-300 Elbląg Pierwsze wpłaty już są na koncie - DZIĘKUJEMY!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  A.Wierzbicka-OTOZ Animals(2010-05-25)
 • Bardzo będą nam potrzebne koce i ręczniki, bo zabierzemy ze sobą te ze schroniska. Może ktoś chce coś podarować powodzianom spod Płocka? Można to rano dowieźć do schroniska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  A.Wierzbicka-OTOZ Animals(2010-05-25)
 • Ludzie, jeśli tylko możecie, znacie ludzi, bądź pracujecie w lumpeksach - sprawdzcie stare sorty. wiem, że duży z tych ubrań trafia za darmo do różnych placówek. A teraz zwierzęta tego potrzebują jak nigdy! Przeszperajcie szafy i pawlacze. Stare koce, szlafroki, ręczniki, bluzy i swetry są na prawdę potrzebne! Teraz potrzebna będzie pomoc w każdej postaci. My też możemy być zagrożeni. A wtedy te rzeczy i datki pomoga naszym czworonogom!
 • To naszemu schronisku też grozi autentycznie zalanie?????
 • Naszemu schronisku nie grozi zalanie, ale musimy być gotowi na pomoc wsiom spod Wisły. Lepiej pomyśleć już teraz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  A.Wierzbicka-OTOZ Animals(2010-05-25)
 • Chciałbym się dowiedzieć kto moderuje stronę schroniska. zdjęcia i dane nieaktualne, próba zalogowania się skończyła się tym że od 5 miesięcy czekam na maila żeby móc dokończyć rejestrację
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żenua(2010-05-26)
 • Apelujemy do ludzi dobrej woli o pomoc w zbiórce karmy na rzecz zwierząt które ucierpiały w powodzi. Nasi inspektorzy już są na tych terenach (Gąbin ). Nasza karma została wydana migiem, potrzebujących jest wielu. To wielka tragedia ludzi i zwierząt. Organizujemy nowy transport karmy którą można przynosić do Schroniska dla Zwierząt w Elblągu na ul. Królewiecką 233.
Reklama