UWAGA!

Zwróć na nie uwagę

 Elbląg, Zwróć na nie uwagę
fot. Michał Skroboszewski

Najpierw o problemie nielegalnych reklam mówili dyrektorzy instytucji, artyści, działacze. Sporo pracy w to, by miasto wyglądało lepiej włożyli pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, którzy monitorowali sytuację na ulicach miasta. Teraz przyszedł czas na billborady, które mają dotrzeć do każdego mieszkańca.

Akcja, którą koordynuje Roman Smoleński, inspektor ds. estetyki miasta w Departamencie Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego, trwa od kilku miesięcy. Dotyczy ona reklam, które powieszono w miejscach do tego nieprzeznaczonych, a więc nielegalnych. Regularnie podejmowane działania na różnych "frontach" mają sprawić, że Elbląg stanie się bardziej uporządkowany. Do nich można również zaliczyć kontakt z podmiotami, które w taki sposób chciały się reklamować i apelowanie o zmianę strategii docierania do klienta.
       Teraz przyszedł czas na kolejny krok. Jak wyjaśnia Roman Smoleński na początku marca w czterech punktach miasta – na ul. Robotniczej, Browarnej, Królewieckiej i Grunwaldzkiej – pojawiły się billboardy z hasłem "Nie śmieć, polub swoje miasto". To miejsca strategiczne, dobrze wyeksponowane, a wielkoformatowe plakaty pojawiły się w nich dzięki uprzejmości sprzedawcy energii elektrycznej.
       Billboardy będzie można oglądać do końca marca.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Popatrzcie na ten i podobne budynki żeby nie te reklamy to by ludzie patrzyli na wasze zadbane???? budynki. SYF i grzyb.
 • Właśnie pr, ez te reklamy ludzie się gapia bez potrzeby. Kiedyś jechałem autem i obok była reklama. ponczoch. Prawie nie spowodowalem wypadku.
 • To kiepski z ciebie kierowca skoro przez jakąś reklamę na budynku prawie nie spowodowałeś wypadku. Może trzeba Ci odebrać prawo jazdy skoro masz takie problemy z koncentracją?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  kierowcakierowców(2016-03-11)
 • Jak mam szanować zieleń, jak wszędzie parkingi. .. .
 • No i tak wracamy do reklam kontrolowanych ! Następne to powinny być hasła : Jedz zdrowo, rób badania kontrolne, myj zęby itp.
 • Proponuję przyjrzeć się firmom umieszczającym swoje reklamy na słupach drogowych, latarniach itp. Dołożyć im za sprzątanie, bo dosłownie każda latarnia oblepiona jakimiś ofertami chwilówek - syf i malaria. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ElKogutto(2016-03-12)
Reklama