UWAGA!

Żyjemy wśród liczb

Elbląg, Żyjemy wśród liczb

Dziś (14 czerwca) w I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu „Żyjemy wśród liczb”.

Elbląski Konkurs Matematyczny „Żyjemy wśród liczb” od dziesięciu lat szerzy wiedzę matematyczną wśród uczniów elbląskich gimnazjów oraz gimnazjów z Gronowa Elbląskiego i Gronowa Górnego. W ciągu tego dziesięciolecia tylko w zawodach ogólnomiejskich wzięło udział 690 uczniów, z czego 132 zostało laureatami. Wszyscy uczestnicy konkursu zmagali się z rozwiązaniem 256 zadań matematycznych ujętych w realia otaczającego nas świata.
       Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu są Hanna Targońska i Dorota Pawłowska, a od ośmiu lat pomagają im Grażyna Lefelbajn oraz Arleta Pastewska.
       Skąd wziął się pomysł konkursu? Pozwolę sobie w tym miejscu przytoczyć słowa polskiego matematyka krzewiącego przez ponad 50 lat XX wieku wiedzę w zakresie przedmiotów ścisłych, Hugo Steinhausa, który twierdził, że kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę. Jeśli zatem chcemy być konkurencyjni wobec innych narodów, musimy pokazać młodym ludziom, iż matematyka kształtuje dzisiejszą rzeczywistość. Bez matematyki nie ma postępu w żadnej z dziedzin codziennego życia.
       Młodzi ludzie powinni mieć tego świadomość już na początku swojej ścieżki edukacyjnej. I mamy nadzieję, że konkurs „Żyjemy wśród liczb” takie zadanie spełnia.
      
      
      
Dorota Pawłowska, I LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama