UWAGA!

0,3 sekundy od finału Igrzysk Europejskich

 Elbląg, Przemysław Korsak, jeden z polskiej czwórki kajakowej
Przemysław Korsak, jeden z polskiej czwórki kajakowej (fot. Sebastian Malicki, arch. portEl.pl)

Tyle zabrakło polskiej czwórce do awansu do finału A na 500 metrów podczas rozgrywanych w Krakowie Igrzysk Europejskich. W składzie polskiej osady jest kajakarz Silvant Kajak Elbląg - Przemysław Korsak.

Polska czwórka na 500 metrów w składzie Jakub Stepun, Przemysław Korsak, Jakub Michalski, Sławomir Witczak rywalizację rozpoczęła w środowy poranek od biegu eliminacyjnego. Stawką były trzy miejsca w finale. Polakom nie udało się wywalczyć bezpośredniej kwalifikacji. W swoim biegu jeszcze na półmetku zajmowali piąte miejsce. W drugiej połowie dystansu dali się jeszcze wyprzedzić rywalom i ostatecznie zajęli ostatnie, siódme miejsce, pokonując dystans w czasie 1:22.523 minuty tracąc 1,007 sekundy do trzecich na mecie Litwinów. Bezpośredni awans z „polskiego“ biegu uzyskali Hiszpanie, Łotysze i Litwini.

  Elbląg, reklama
reklama

Polacy musieli szukać swojej szansy w popołudniowym półfinale. I... szczęście było bardzo blisko. Do ostatnich metrów Polacy walczyli z Czechami o trzecią lokatę dającą upragniony awans do finału A. Zabrakło... 0,3 sekundy. Polacy pokonali dystans w czasie 1:22.928 minuty Walka była bardzo zacięta, różnica pomiędzy pierwszymi na mecie Niemcami, a szóstą ekipą Słowacji wyniosła niecała sekundę. Polacy popłyną w finale B i rywalizować będą o miejsca 10-18.

Przemysław Korsak na Igrzyskach Europejskich popłynie jeszcze w konkurencji jedynek na 500 metrów.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Niby tak blisko a jak daleko, dziękujemy Wam !
 • Brawo brawo brawo! Formą ma być na sierpień. Gratulacje!
 • Gdy prowadzący imprezę Tomasz Kammel wyczytał nazwisko głowy państwa, z trybun rozległy się gwizdy. I to nie pojedyncze, a naprawdę donośne gwizdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Poszło w świat(2023-06-22)
 • Andrzej Duda przeraźliwie wygwizdany podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Europejskich. I to dwukrotnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Janko Rab tvp(2023-06-22)
 • Jacek Sasin, podobnie jak wcześniej prezydent Andrzej Duda, został wygwizdany przez kibiców na stadionie w Krakowie. W przypadku ministra aktywów państwowych gwizdy były jeszcze bardziej donośne niż na początku ceremonii otwarcia Igrzysk Europejskich, gdy prowadzący uroczystość Tomasz Kammel wyczytał nazwisko prezydenta RP
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Jechać z k...(2023-06-22)
 • Koncertujecie się na sporcie a nie polityce ! Wygwizdanie Dudy plus to już stanie się normą, sam sobie tak posłanie pościelił, jest antypatyczny klamcą...
Reklama