UWAGA!

2. Elbląska Konferencja Sportowa

 Elbląg, 2. Elbląska Konferencja Sportowa

W czwartek, 30 października o godz. 17 UKS Jedynka zaprasza wszystkich zainteresowanych, szkoleniowców, zawodników oraz rodziców młodych sportowców na 2. Elbląską Konferencję Sportową, która odbędzie się w auli PWSZ w Elblągu przy ul.Grunwaldzkiej 137.

Na konferencji poruszone zostaną następujące zagadnienia:
       "Doping, suplementacja oraz leki w sporcie" - dr Dariusz Błachnio (Wydział Edukacji i Promocji Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie)
       W każdej dobrze zorganizowanej i prawidłowo działającej narodowej agencji antydopingowej funkcjonuje komórka zajmująca się szeroko pojętą edukacją, informacją oraz profilaktyką w zakresie zwalczania dopingu w sporcie. Ponad wszelką wątpliwość tego rodzaju aktywność jest niezbędna i przyczynia się do wzrostu świadomości w obszarze zagadnień związanych z konsekwencjami stosowania dopingu, a w perspektywie przyczynia się do jego eliminacji. Działalność taka jest kierowana do wszystkich osób związanych ze sportem, niezależnie od wieku i pełnionej funkcji. Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie realizuje program edukacyjny w zakresie poszerzania wiedzy dotyczącej zjawiska dopingu w sporcie. Organizacjami, z którymi stale współpracuje są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Federacja Sportu Młodzieżowego, polskie związki sportowe oraz inne organizacje, które wspierają program lub są nim zainteresowane. Program skierowany jest do trzech grup odbiorców. Pierwszą, są sportowcy uprawiający sport wyczynowy (kwalifikowany), ich trenerzy oraz personel medyczny. Drugą grupą są młodzi zawodnicy o niesprecyzowanych jeszcze planach dotyczących swojej kariery, ich trenerzy oraz rodzice. Najszerszą grupę odbiorców stanowi młodzież gimnazjalna i licealna, która w szczególny sposób narażona jest na problem dopingu oraz na stosowanie suplementów diety bez wymaganej wiedzy i kontroli.
      
       "Podstawy psychologii w sporcie młodzieżowym" - Wojciech Pogorzelski (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej)
       Wspieranie sportowców w ich codziennej walce o lepsze wyniki - równie ważny jak hektolitry potu wylanego podczas treningu jest czas poświęcony na trening "głowy". Pokazywanie możliwości skutecznego zarządzania nie tylko siłą mięśni, ale przede wszystkim emocjami. Wsparcie w wykorzystywaniu swojego potencjału do optymalizacji wyników, gdyż dobrze wytrenowany mózg to jeden z najważniejszych mięśni pracujących na sukces. Pomoc trenerom w zwiększaniu efektywności ich pracy z zawodnikami oraz zespołami. Celem każdego trenera jest poprawa umiejętności swojego zespołu przy jak najlepszym dopasowaniu stylu pracy do indywidualnych predyspozycji i potrzeb sportowców. Podpowiedź, jak dobrze stworzyć zgrany i skuteczny zespół, który potrafi nie tylko celebrować sukces, ale też podnieść się po porażce i ponownie przystąpić do walki. Towarzyszenie rodzicom w niezwykle trudnym zadaniu, jakim jest wychowanie młodego i szczęśliwego sportowca. Przykłady, jak skutecznie wspierać najmłodszych podczas stawiania ich pierwszych kroków w świecie sportowej rywalizacji.
      
       "Podstawy żywienia w całorocznym cyklu treningowym" - dr Bogdan Tołwiński (MKS Truso, SP Nr 16 Elbląg)
       Sposób żywienia jest jednym w kluczowych czynników optymalizujących zdolności wysiłkowe sportowców. Racjonalna, zbilansowana dieta, pokrywająca zwiększone u sportowców zapotrzebowanie na energię, białko, witaminy z grupy B i antyoksydanty oraz niektóre sole mineralne, sprzyja poprawie potencjału zdrowotnego oraz zdolności wysiłkowych, a zatem optymalizuje efekty treningu. Realizacja norm fizjologicznego zapotrzebowania na składniki odżywcze wymaga planowania urozmaiconych racji pokarmowych, uwzględniających różnorodne produkty z poszczególnych grup, zgodnie z zaleceniami opracowanymi dla osób o dużej aktywności fizycznej.
      
       2. Elbląską Konferencję Sportową zorganizowano w ramach Jubileuszu 10-lecia Uczniowskiego Klubu Pływackiego "Jedynka" z inicjatywy klubu i we współpracy z: MKS "Truso", Urzędem Miejskim w Elblągu oraz PWSZ.
       Wstęp wolny.
      
      
organizatorzy

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama