UWAGA!

204. mecze w dwa dni (unihokej)

 
Elbląg, 204. mecze w dwa dni (unihokej)
fot. MOSiR

W Elblągu odbył się 20. Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja o Puchar Bałtyku. To jedna z czterech największych imprez w tej dyscyplinie w Europie – podkreślił uczestniczący w otwarciu imprezy Dariusz Abramuk, Sekretarz Generalny Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego.

W dwudniowej rywalizacji uczestniczyły 72 zespoły z Polski i ekipa z partnerskiego dla Elbląga rosyjskiego Kaliningradu.
       Organizatorem festiwalu był Elbląski Szkolny Związek Sportowy przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Zarządu Głównego SZS, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Elblągu oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
       W pięciu elbląskich halach rozegrano 204 pojedynki, wyłaniając mistrzów Polski w kategoriach dziewcząt i chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Ogólnopolskiej Gimnazjadzie i Ogólnopolskiej Licealiadzie.
       W poszczególnych kategoriach miejsca na podium zajęli.
       Szkoły podstawowe: dziewczęta – 1. SP 9 Siedlce, 2. SP Trzebiatów, 3. SP Trzebinia; chłopcy – 1. SP Orzysz, 2. SP Wierzchowo, 3. SP Babimost.
       Gimnazja: dziewczęta – 1. Gim 21 Warszawa, 2. Trzebiatów, 3. Nowy Dwór Kwidzyński; chłopcy – 1. Kębłowo, 2. Trzebiatów, 3. Babimost.
       Licea: dziewczęta – 1. I LO Nowy Targ, 2. ZSZ Morąg, 3. I LO Sanok; chłopcy – 1. Łochów, 2. II LO Sanok, 3. ZSB Zielona Góra.
       Przebieg turnieju z zadowoleniem obserwował Marcin Zmiarowski, trener kadry narodowej juniorów i szkoleniowiec drużyn w Żabim Rogu, bo może być spokojny o przyszłość reprezentacji Polski, która w maju tego roku po raz pierwszy awansowała z Dywizji „B” do Dywizji „A”.
       Organizatorzy zbierali pochwały za sprawne przeprowadzenie festiwalu, a uczestnicy zapowiadali, że za rok wrócą do Elbląga na kolejną konfrontację z rówieśnikami, w zdobywającej coraz większą popularność dyscyplinie sportu.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama