UWAGA!

220 tys. zł dla Startu Elbląg

 
Elbląg, 220 tys. zł dla Startu Elbląg
fot. AD

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na wykonanie zadań z zakresu rozwoju kultury fizycznej przez organizacje pozarządowe. Jedyną elbląską drużyną, której przyznano dofinansowanie jest Start.

 – Zgodnie z regulaminem, na podstawie którego urząd marszałkowski dofinansowuje dyscypliny sportu, żadna drużyna z Elbląga, oprócz Startu, nie gra na takim poziom rozgrywek, aby mogła być dofinansowana. W tamtym roku, dofinansowanie otrzymała również Olimpia Elbląg, ponieważ grała w I lidze. My w tym roku przeznaczylismy dla Startu 550 tys.  – informuje prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk.
      
       – Kwota, którą przyznano elbląskiemu klubowi jest o 20 tyś. większa niż w ubiegłym sezonie – mówi dyrektor klubu Dariusz Bajczyk. – 220 tys., które otrzymaliśmy od samorządu musimy przeznaczyć na ściśle określone cele związane z bieżącą działalnością klubu, np. na organizacje wyjazdów, na turnieje, na to wszystko, co wiąże się z bieżącymi potrzebami zawodniczek. Nie możemy ich natomiast przeznaczyć na wynagrodzenia. Jest to duży zastrzyk pieniędzy, który w pewien sposób domknie budżet. Natomiast cały nasz budżet jest znacznie większy, bo w tym roku będzie oscylował w granicach 1,5 mln. Ponad połowa z tych pieniędzy pochodzi od naszych sponsorów, bez których nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Te 1,5 mln. zł to wystarczająco duża kwota, by klub mógł normalnie funkcjonować i spokojnie patrzeć w przyszłość. Nie są to jednak tak duże pieniądze, które zabezpieczały by nam możliwość swobodnego dobierania sobie zawodniczek – dodał dyrektor klubu.
      
       Pełny podział środków można znaleźć tutaj.
      
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Półtorej bańki to pieniądze pozwalające grać o medale, a na pewno o brązowy. Warunek-sensowne zakupy i dobry trener.
 • Szkoda, że elbląski "portel" nie potrafi rzetelnie przedstawić informacji dotyczącej środków dla naszych zespołów. I tak Start otrzymał na cały rok tj. od 1.01.2013 do 31.12.2013 r to jest na 12 miesięcy kwotę 220 tyś złotych gdy tymczasem OKPR Warmia-Traweland zajmujący miejsce w środku tabeli I ligi piłkarzy ręcznych dostaje aż 127 tyś złotych w okresie od 1.01.2013 r do 4.05.2013 r to jest na 4 miesiące. Gdyby zastosować przelicznik jaki zastosował Samorząd Wojewódzki to skoro Warmia-Traweland na jeden miesiąc to dostał 31,7 tyś zł to Start Elbląg powinien dostać 12 x 31,7 tyś = 381 tyś. I właśnie tak wygląda sprawiedliwość samorządowców z województwa? Warmia-Traweland zajmuje 5 miejsce w lidze z 17 pkt a nasz KS Wójcik Meble 6 miejsce w tej samej I lidze z 17 pkt który od samorządowców z województwa dostaje ZERO złotych dotacji. TAK WYGLĄDA SPRAWIEDLIWOŚĆ W PODZIALE PIENIĘDZY Z NASZYCH PODATKÓW.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rocznik 65(2013-02-08)
 • Brawo prezydent i o Olimpii nie zapomnij
 • Brak konsekwencji. Jeżeli I liga piłki ręcznej mężczyzn jest najwyższym szczeblem w Polsce to ktoś mija się z prawdą. Jeżeli robi się odstępstwa to nie pomija się innych / Warmia - Wójcik/. Cóż, tak jak było na początku przy zmianie granic województw tak jest nadal. Nic się nie zmieniło. Ciekaw co na to główny sponsor drużyny z Elbląga. Należało by zabrać głos publicznie.
 • no właśnie, dlaczego Wójcik nic nie dostał skoro Warmia dostała? czyżby nasz klub nie starał się o kasę ?
 • Bo pieniądze nie są przydzielane ot tak po prostu tylko trzeba napisać projekt wykrzystania, cele etc i dopiero wówczas jest szansa na ich otrzymanie? W STARCIE o to zadbali. Czy Wójcik złożył taki wniosek do Urzędu Marszałkowskiego? Ciekawe kto jeszcze składał? Wtedy bedzie można ocenić jak Nas czyli Elblag potraktowano.
 • Wiem, że wszyscy o których piszecie składali a efekt jet taki jaki jest. Mnie dodatkowo bulwersuje wielkość kwoty przyznana dla Warmii-Traweland i Startu Elbląg wyliczonej przez rocznik 65.Jezeli to jest prawda to skandal przedniej marki a dyrektor ze Start cieszy się z tego, ze klub dostał "lizaka"
 • To jest chore. Pieniądze które mogłby byc wykorzystane np na posiłki dla dzieci idą na pseudozawodowców
 • Ja Pier. .Pieniądze idą w błoto!! Pseudozawodniczki!! Tfu!!
 • Banda TROLI!!! Chesz nakarmic glodne dzieci to podam Ci kilka adresow. .. Załujesz swojej kaski? To przeciez dla glodnych dzieci. ..
 • Jakis sport nie otrzymał pieniedzy jest zle bo nie daja pieniedzy na sport daja pieniodze na sport tez jest zlee. ..
 • 1,5 mln budżetu i takie wyniki. ..
Reklama