UWAGA!

24. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Mężczyzn (boks)

 
Elbląg, Od lewej  trener Kamil Stemplewski, Rafał Staszewski,
Od lewej trener Kamil Stemplewski, Rafał Staszewski, fot. nadesłana

Od 17 października w Zagrzebiu ( Chorwacja) 232 zawodników z 40 krajów, w tym 6 Polaków będzie rywalizowało o medale starego kontynentu. Biało-Czerwonych barw bronić będzie w Chorwacji sześcioosobowa drużyna. Powołanie do kadry narodowej otrzymał m.in. zawodnik Kontry Elbląg Rafał Staszewski.

W najsilniejszym składzie wystąpi reprezentacja gospodarzy, dla której 2014 rok jest najlepszym w historii. Chorwaci wywalczyli bowiem aż trzy srebrne medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Sofii oraz srebro i brąz Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nanjing. Pięć reprezentacji zaprezentuje się w Zagrzebiu w 10-osobowym składzie, wystawiając po jednym zawodniku w każdej kategorii wagowej.Oprócz Chorwatów będą to ekipy z Azerbejdżanu, Węgier, Mołdawii, Rosji oraz Ukrainy. Z udziału w MME zrezygnowały federacje Austrii, Belgii, Cypru, Macedonii, Kosowa, Holandii i Słowenii.
       Biało-Czerwonych barw bronić będzie w Chorwacji sześcioosobowa drużyna. Powołania do kadry narodowej otrzymali: Norbert Borzęcki (Champion Nowy Dwór Mazowiecki, 56 kg), Sebastian Wiktorzak (Olimp Szczecin, 69 kg), Rafał Staszewski (Kontra Elbląg, 75 kg), Konrad Żurakowski (Legia Warszawa/OSSM Warszawa, 81 kg), Aleksander Celejewski (Radomiak Radom/ 91 kg) oraz Miłosz Wodecki (LPKS Myszków, +91 kg).
       W tym roku na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Sofii zawodnik elbląskiej Kontry wystąpił w kategorii wagowej 81 kg, przegrał wtedy dopiero trzeci, ćwierćfinałowy pojedynek. Tym razem spróbuje swoich sił w wadze niższej , bo do 75 kg.Kadra szkoleniowa oraz koledzy z Klubu trzymają za Rafała kciuki, aby tym razem stanął na podium i przywiózł do Elbląga medal z tej prestiżowej imprezy.
      
Kamil Stemplewski, UKS „Kontra” Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama