4 medale dla Orła Elbląg

Elbląg, 4 medale dla Orła Elbląg

W dniach 27-28 lutego zawodnicy Orła Elbląg startowali w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w short tracku w Białymstoku. Startowało 10 naszych zawodników, zdobyliśmy 4 medale.

W kategorii juniorek D na dystansie 777 m Martyna Górką wywalczyła srebrny medal.

W kategorii juniorów D Tymon Hryniewicz zajął 3 miejsce na dystansie 500 m i 777 m oraz w wieloboju. Poprawił również swój rekord życiowy na 500 m (50,809). W tej samej kategorii wiekowej Oskar Sokołowski zajął 5 miejsce na 1000 m oraz znacząco poprawił swoje życiówki na 1000 oraz 500 m.

W kategorii juniorek C Ada Jażdżyńska zajęła 5 miejsce na 1000 m, Amelia Nowakowska uplasowała się na 5 miejscu na  dystansie 1500 m oraz poprawiła na nim swój rekord życiowy o 10 sekund (2.44,430).

Nasz junior C - Michał Krause - złamał granicę 50 sekund na 500 m (49,909), w tej samej kategorii wiekowej Jakub Olak poprawił swoje rekordy życiowe na 1500 oraz 500 m.

W kategorii mężczyzn Jędrzej Borowiecki zajął 5 miejsce na dystansie 500 m, a Jan Stosik znacząco poprawił swój rekord życiowy na 500 m (48,362).

Następne zawody już za 2 tygodnie - mistrzostwa Polski seniorów w Gdańsku.