UWAGA!

66 medali elbląskich pływaków

 
Elbląg, 66 medali elbląskich pływaków
fot. nadesłana

Fantastycznie spisali się pływacy z UKP Jedynka Elbląg w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Olsztynie, które odbyły się w dniach 24-25 listopada.

Po raz szósty z rzędu zdobyli drużynowe wicemistrzostwo naszego województwa zdobywając 49.088pkt., za zdecydowanie pierwszym w klasyfikacji MTP Kormoran Olsztyn (144.418pkt.) i przed KS Płetwal Szczytno (30.233pkt.).
       Dodatkowo Martyna Waśniewska (2004 rocznik) ustanowiła rekord województwa w kategorii 13 lat na dystansie 50 m st. grzbietowym. Jest kolejną zawodniczką klubu, która ma na swoim koncie aktualny rekord województwa.
       W klasyfikacji generalnej wśród najlepszych w swoich kategoriach wiekowych za dwa starty znaleźli się:
       drugie miejsce
       Wiktoria Domżalska z 1.291 pkt. (2001 i starsi)
       Sebastian Towarek z 1.193 pkt. (2001 i starsi)
       Martyna Waśniewska z 1.014 pkt. (2004 rocznik)
       trzecie miejsce
       Olek Cyckowski z 873 pkt. (2003 rocznik)
       Helena Kubera z 455 pkt. (2007 rocznik)
      
       Na najwyższym stopniu podium stawali:
       - na dystansie 200 m st. dowolnym:
       Marysia Gutowska (2004)
       Wiktoria Domżalska (2000)
       - na dystansie 100 m st. grzbietowym:
       Helena Kubera (2007)
       Ania Doroszkiewicz (2005)
       Martyna Waśniewska (2004)
       Olek Cyckowski (2003)
       - na dystansie 50 m st. dowolnym:
       Helena Kubera (2007)
       Martyna Waśniewska (2004)
       Wiktoria Domżalska (2000)
       Olek Cyckowski (2003)
       - na dystansie 50 m st. klasycznym:
       Julia Kołecka (2004)
       - na dystansie 1500 m st. dowolnym:
       Tomasz Maksymowicz (2000)
       - na dystansie 200 m st. grzbietowym:
       Ania Doroszkiewicz (2005)
       Martyna Waśniewska (2004)
       Darek Ostałowski (2004)
       - na dystansie 100 m st. dowolnym:
       Helena Kubera (2007)
       Wiktoria Domżalska (2000)
       Wojtek Puch (2007)
       - na dystansie 100 m st. klasycznym:
       Dominika Tylkie (2004)
       - na dystansie 50 m st. motylkowym:
       Amelia Żuchowska (2006)
       Wiktoria Domżalska (2000)
       Olek Cyckowski (2003)
       - na dystansie 50 m st. grzbietowym:
       Martyna Waśniewska (2004) - rekord województwa 13-latek
       Olek Cyckowski (2003)
       - na dystansie 400 m st. dowolnym:
       Ania Doroszkiewicz (2005)
       na drugim stopniu podium stawali:
       - na dystansie 100 m st. grzbietowym:
       Darek Ostałowski (2004)
       - na dystansie 200 m st. klasycznym:
       Robert Wojtalewicz (2001 i starsi)
       - na dystansie 100 m st. motylkowym:
       Zuzia Dąbrowska (2003)
       Kacper Żuchowski (2003)
       - na dystansie 50 m st. dowolnym:
       Kacper Żuchowski (2003)
       Sebastian Towarek (2001 i starsi)
       - na dystansie 800 m st. dowolnym:
       Marysia Gutowska (2004)
       - na dystansie 100 m st. zmiennym:
       Bartek Pasieczny (2004)
       Krzysiu Maksymowicz (2003)
       - na dystansie 100 m st. dowolnym:
       Kacper Żuchowski (2003)
       - na dystansie 100 m st. klasycznym:
       Julia Kołecka (2004)
       - na dystansie 50 m st. motylkowym:
       Gracjan Różalski (2007)
       Kacper Zuchowski (2003)
       Sebastian Towarek (2001 i starsi)
       - na dystansie 50 m st. grzbietowym:
       Helena Kubera (2007)
       Dominika Urbanowicz (2003)
       Wojtek Puch (2007)
       - na dystansie 400m st. zmiennym:
       Krzysztof Maksymowicz (2003)
       Tomasz Maksymowicz (2000)
       na trzecim stopniu podium stawali:
       - na dystansie 200 m st. dowolnym:
       Bartek Pasieczny (2004)
       - na dystansie 100 m st. grzbietowym:
       Dominika Tylkie (2004)
       - na dystansie 200 m st. klasycznym:
       Julia Zakrzewska (2004)
       Paweł Kurczewski (2006)
       Darek Ostałowski (2004)
       - na dystansie 100 m st. motylowym:
       Krzysiu Maksymowicz (2003)
       - na dystansie 50 m st. dowolnym:
       Dominika Tylkie (2004)
       Wojtek Puch (2007)
       - na dystansie 50 m st. klasycznym:
       Ania Doroszkiewicz (2005)
       Ala Kalinowska (2004)
       Paweł Kurczewski (2006)
       Sebastian Towarek (2001 i starsi)
       - na dystansie 100 m st. dowolnym:
       Zuzia Dąbrowska (2003)
       Sebastian Towarek (2001 i starsi)
       - na dystansie 100 m st. klasycznym:
       Julia Zakrzewska (2004)
       - na dystansie 50 m st. motylkowym:
       Zuzia Dąbrowska (2003)
       Olaf Boros (2004)
       - na dystansie 50 m st. grzbietowym:
       Dominika Tylkie (2004)
       Kacper Kubera (2004)
       - na dystansie 400 m st. dowolnym:
       Marysia Gutowska (2004)
       oraz sztafety open 4x50m st. dowolny:
       dziewcząt w składzie Pola Gagjew (2005), Ala Kalinowska (2004), Ala Zamojska (2004), Wiktoria Domżalska (2000)
       chłopców w składzie Kacper Żuchowski (2003), Olek Cyckowski (2003), Tomek Maksymowicz (2000), Sebastian Towarek (1993)
       Łącznie zdobyliśmy 66 medali (25 złotych, 19 srebrnych, 22 brązowe).
      
UKP Jedynka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama