UWAGA!

Adrian Wielgat z olimpijską nominacją

 Elbląg, Adrian Wielgat
Adrian Wielgat (fot. AD, arch. PortEl.pl)

Adrian Wielgat, wraz z pozostałymi łyżwiarzami szybkimi i zawodnikami short tracku, złożył w Warszawie ślubowanie olimpijskie. Teraz przed zawodnikiem Orła Elbląg ostatnie przygotowania i start w najbardziej prestiżowych zawodach.

- Ja, reprezentant Polski na XXIII Igrzyska Zimowe (…) uroczyście ślubuję, że będziemy przestrzegać obowiązujących przepisów, regulaminów sportowych i zasad fair play oraz godnie i zaangażowaniem reprezentować nasz kraj – ślubowała Katarzyna Bachleda Curuś, która w imieniu pierwszej grupy tegorocznych olimpijczyków złożyła olimpijskie ślubowanie.
       Wśród nich był Adrian Wielgat – zawodnik Orła Elbląg, który wystartuje w Pjongczang na 5000 metrów. Biegi na tym dystansie zaplanowano na 11 lutego, weźmie w nich udział 24 łyżwiarzy, którzy o kwalifikacje walczyli na zawodach z cyklu Pucharu Świata w ubiegłym roku.
       - Jesteście Państwo w klubie elitarnych sportowców i chciałam Państwu z całego serca życzyć samych sukcesów i medali. Ja wiem, że to jest ten moment, kiedy realizujecie swoje marzenia i chce Państwa zapewnić, że cała Polska trzyma za was kciuki. Czekamy na medale i czekamy na pozytywne emocje – tymi słowami do świeżo upieczonych olimpijczyków zwróciła się Anna Jurkiewicz w imieniu Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
       Grupa, która dziś (30 stycznia) złożyła ślubowanie olimpijskie, do Korei pojedzie już jutro.
       Drugi z elbląskich reprezentantów – Sebastian Kłosiński (startujący na 1000 metrów) swoje ślubowanie złoży 6 lutego wraz z grupą panczenistów sprinterów i narciarzy kombinacji norweskiej.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama