UWAGA!

Ahoj, żeglarzu! Obchody 50-lecia Jachtklubu Elbląg

Elbląg, Ahoj, żeglarzu! Obchody 50-lecia Jachtklubu Elbląg

W styczniu 2009 roku Jachtklub Elbląg, spadkobierca i kontynuator tradycji Ogniska Wodnego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Zamech, będzie obchodził swoje 50-lecie. W sobotę 28 czerwca odbędą się regaty z tej okazji.

Od pierwszych miesięcy swojej działalności żeglarze z OW TKKF Zamech intensywnie włączyli się w organizowanie różnych imprez wodniackich, w tym Regat o Puchar władz miasta.
     - W tym roku organizujemy te regaty już 49 raz.- mówi Bogdan Justyński. - Będą one miały szczególnie uroczystą oprawę, gdyż będą imprezy towarzyszące otwarciu „Bazy letniej" Jachtklubu Elbląg w Nadbrzeżu. To wybudowany z inicjatywy żeglarzy przy wsparciu środków unijnych basen portowy. Wystarczy 10 minut jazdy samochodem z Elbląga, żeby znaleźć się na miejscu.
     W sobotnich regatach organizatorzy przewidują udział 25-30 załóg podzielonych na dwie grupy. Podział odbędzie się na podstawie obowiązujących w sezonie 2008 współczynników wyrównawczych EOZŻ dla jachtów. Zapisy są w sekretariacie Jachtklubu pod numerem 055 232 67 20, a w dniu regat w Nadbrzeżu do godz. 8.45. Rozpoczęcie regat o godz. 9, start do wyścigu przewidziany na godz. 10.
     Nagrodami będą puchary za pierwsze trzy miejsca w grupach. Wszystkie załogi, które ukończą regaty, wezmą udział w losowaniu nagrody głównej - GPS, oraz kilku zestawów pistoletów sygnałowych z nabojami.
     Ogłoszenie wyników, wręczenie oraz losowanie nagród będą częścią uroczystości otwarcia Bazy Letniej Jachtklubu, które rozpoczną się o godz. 16. Wśród atrakcji m.in. poczęstunek grochówką z wojskowego kotła, karkówką z grilla, przejażdżki motorówkami i jachtami członków klubu.
Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama