Aktywnie z mapą w parku Modrzewie

Elbląg, Aktywnie z mapą w parku Modrzewie

W niedzielę, 4 sierpnia w parku Modrzewie w ramach akcji „Aktywne Modrzewie” Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia przeprowadził marszobiegi na orientację. Zjawiło się bardzo dużo osób, zwłaszcza rodzin z dziećmi. Rywalizowano na trzech trasach, a praktycznie był to przyjemny relaks połączony z orientowaniem się w terenie wg mapy.

Do zaliczenia było na trasie nr 1-12 punktów kontrolnych, gdzie zwyciężyła Wiktoria Jarzynka a na trasie nr 2 (trudniejszej) -15 PK – zwyciężyła rodzina Paczkowskich i najtrudniejszej -18 PK - zwyciężył Piotr Banach. Niektórzy startowali z maluszkami w wózkach i z pieskami. Przy pięknej, słonecznej pogodzie wszyscy bawili się doskonale. Każdy uczestnik (nawet psy) otrzymał pamiątkowy medal. Wielu, zwłaszcza dzieci, widząc, że to wcale nie jest takie trudne zapowiedziało swój start w następnych zawodach czyli w sobotę, 24 sierpnia.
       Zawody prowadzono z pomocą elektronicznego pomiaru czasu Sport-Ident. Za pomocą chipa potwierdza się swój pobyt na punktach kontrolnych i po przybiegnięciu na metę od ręki mamy wydruk ze swoim wynikiem. Zapraszamy w sobotę, 24 sierpnia na kolejne zawody zgodnie z informacją na plakatach i w mediach. Do zobaczenia. Moc wrażeń zapewniona.