UWAGA!

Aktywny weekend z MOSiRem

 Elbląg, Aktywny weekend z MOSiRem
fot. MOSiR

Po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprosił mieszkańców do wspólnej aktywności fizycznej. W reżimie sanitarnym odbyło się wiele ciekawych wydarzeń sportowych i rekreacyjnych.

W sobotę na trasę ruszyli sympatycy biegów na orientację. Po wielu tygodniach przerwy odbyły się kolejne zawody w ramach Grand Prix Elbląga. Start biegu odbył się przy wiacie Irenka. Impreza przyciągnęła 44 osoby, które zmierzyły się z wymagającą trasą. Organizatorzy przygotowali 20 punktów kontrolnych, rozstawionych na dużej przestrzeni w Bażantarni. Jednak biegacze zamiast korzystać z tradycyjnych chipów, odznaczali kolejne punkty z mapy w nietypowy sposób, używając bowiem oryginalnego „kasownika”, potwierdzającego zdobycie punktu. W lesie znajdowały się również fałszywe punkty, które trzeba było omijać. Dla mniej zaawansowanych biegaczy, była dostępna łatwiejsza trasa. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a dla dzieci przygotowane były farbki. Rezultaty biegu i klasyfikacja generalna dostępne są na stronie MOSiR.

W niedzielę natomiast można było ruszyć na rower. Po ponad czteromiesięcznej przerwie od ostatniej wycieczki udało się zorganizować kolejny wyjazd spod znaku Miejskich Wycieczek Rowerowych, który był jednocześnie inauguracją sezonu 2021. Grupa 29 rowerzystek i rowerzystów kręciła korbami w zimowej scenerii Wysoczyzny Elbląskiej na trasie do wsi Pagórek, aby zobaczyć oryginalny dom podcieniowy i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Wycieczka liczyła 33 km i dzięki udziałowi Leszka Marcinkowskiego, przewodnika i prezesa elbląskiego PTTK, wpisała się w Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Więcej szczegółów znajduje się w artykule na stronie MOSiR.

Ogromną popularnością cieszył się Tor Kalbar przy ul. Agrykola. Jedyna w mieście ślizgawka na świeżym powietrzu została ponownie otwarta w zeszłym tygodniu we wtorek i od tamtego momentu przyciąga dziennie setki łyżwiarzy. W tygodniu wszyscy chętni mogli skorzystać z dwóch półtora godzinnych sesji, o 17:30 i 19:30. W weekend natomiast zbyt duże nasłonecznienie i wysokie temperatury spowodowały, że nie wszystkie ślizgawki mogły się odbyć. Dodatkowo, ostatnią niedzielną ślizgawkę urozmaiciły dźwięki najnowszych hitów, prezentowanych przez DJ-ów, a bawiły się przy nich zarówno dzieci, jak i młodzież czy dorośli. Tor będzie dostępny dla mieszkańców tak długo, na ile pozwoli sytuacja epidemiologiczna oraz warunki pogodowe. Zachęcamy do śledzenie strony MOSiR-u na Facebooku, gdzie na bieżąco podawane są wszelkie komunikaty, a także zamieszczane są relacje z różnych wydarzeń.

Oprócz rekreacji na Torze, zrelaksować można się było korzystając z Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej, która w weekend otwarta jest od 6 do 22, ale na basen sportowy w tym obiekcie zapraszamy przez cały tydzień. Prosimy jednak pamiętać, że Kryta Pływalnia udostępniana jest zgodnie z harmonogramem, który znajduje się m.in. na stronie MOSiR.

Niestety nadal nie ma możliwości korzystania z Krytego Lodowiska Helena, które zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem nie może być udostępnione użytkownikom indywidualnym.

MOSiR

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama