UWAGA!

Teraz ja - Aktywny wypoczynek w Elblągu

W dzisiejszych czasach ludzie żyją w coraz większym stresie, mają coraz mniej czasu na odpoczynek. Mimo to chciałem zaproponować kilka aktywnych form spędzania wolnego czasu w naszym mieście.

W Elblągu mamy możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych, które mogą być świetną formą wypoczynku. Pierwsza z nich to pływanie. Niedawno wyremontowana kryta pływalnia MOSiR-u jest już czynna, koszt biletu to 5 zł za 30-minutowe zajęcia, a karnet na trzy miesiące z wejściem raz w tygodniu wyniesie nas 50 zł.
     Kolejnym obiektem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu jest miejskie lodowisko. Bilet jednorazowego wejścia kosztuje 6 zł, wypożyczenie łyżew 5 zł a karnet na 10 wejść 50 zł. Dodatkowo niedawno na lodowisku została otwarta sala do tenisa stołowego, jednorazowe wejście kosztuje 6 zł a karnet uprawniający do 10 wejść 50 zł.
     Doskonały na odpoczynek jest również rower. Co prawda zbliża się zima, ale jeszcze trochę można pojeździć. Proponuję naszą Bażantarnię, szczególnie czerwony szlak, który nadaje się doskonale na jazdę rowerem oraz na spacery i bieganie.
     Jednym z nowych sportów jest nord walking. W Elblągu powstało kilka sekcji tej dyscypliny, polegającej na chodzeniu z kijkami.
     Dla ludzi szukających większych wrażeń proponuję ściankę wspinaczkową, na jedną z nich można wybrać się do Gdańska, jedną mają nasi elbląscy harcerze, którzy wystawiają ją przy różnych imprezach.
     Zachęcam wszystkich do aktywnego wypoczynku, bo sport to zdrowie!
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 31
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.2 5 9

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama