Atak w natarciu (sport niepełnosprawnych)

Udział w mityngu lekkoatletycznym, zawody w piłce siatkowej na stojąco oraz puchar Polski w strzelectwie sportowym - to imprezy, podczas których ostatnio zaprezentowali się zawodnicy IKS Atak Elbląg.

W Białymstoku rozegrany został Mityng Lekkoatletyczny im. Waldemara Kikolskiego - wybitnego zawodnika, złotego medalisty mistrzostw Europy, mistrzostw świata i igrzysk paraolimpijskich. W zawodach tych brało udział troje zawodników Integracyjnego Klubu Sportowego Atak: Elżbieta Statkiewicz, Krzysztof Bajewicz i Michał Suliga.
     Najlepiej z tej trójki zaprezentował się Michał Suliga, który zdobył aż cztery złote medale. Nasz zawodnik okazał się bezkonkurencyjny w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, rzucie dyskiem oraz biegu na 5000 metrów. Trzy medale przywiozła natomiast Elżbieta Statkiewicz, która zdobyła złoto w biegu na 100 m, srebro na 200 m i brąz - w skoku w dal. Dwa medale przywiózł natomiast ostatni z naszych reprezentantów Krzysztof Bajewicz, który w skoku w dal był pierwszy i zdobył brązowy medal w biegu na 100 metrów.
     Natomiast we Wrocławiu rozegrany został II Puchar Polski w strzelectwie sportowym osób niepełnosprawnych. Na tej imprezie elbląski IKS Atak reprezentował Janusz Florek, który w kategorii 3x60 w pozycji stojącej z karabinka pneumatycznego zajął drugie miejsce. Spore sukcesy odnoszą także siatkarze Ataku. Jarosław Czyżewski, Jan Maliszak oraz Tomasz Woźny - wraz z reprezentacją Polski zajęli trzecie miejsce podczas zawodów rozgrywanych w Hamburgu. W turnieju w Niemczech startowało 15 ekip narodowych.
     Także trzecie miejsce zajęła Polska reprezentacja w siatkówce na stojąco podczas Międzynarodowego Turnieju rozgrywanego w Zielonej Górze. W barwach reprezentacji znalazło się trzech zawodników IKS Atak: Piotr Moszczyński, Jerzy Kruszelnicki i Jarosław Dąbrowski.