Atrakcyjne Klemensy mistrzami pod koszem

Elbląg, Atrakcyjne Klemensy mistrzami pod koszem
(fot. Anna Dembińska)

Najlepszą amatorską drużyną koszykówki w Elblągu są Atrakcyjne Klemensy. Zespół, w którym grają m.in. zawodnicy III-ligowego Truso, w finale Nati Basket Ligi pokonał dwukrotnego mistrza – Er-Dje-Tje.

O mistrzostwo w ósmym sezonie Nati Basket Lidze, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, rywalizowało siedem zespołów. Od października rozegrały w rundzie zasadniczej w sumie ponad 80 spotkań, ale o tym, które zespoły wywalczą miejsca na podium decydował play off. W tej fazie pierwsze skrzypce grały Atrakcyjne Klemensy, Er-Dje-Tje, Psychobasket i ABCD i to one rozdzieliły między siebie komplet medali.
       Mistrzem Nati Basket Ligi została drużyna Atrakcyjne Klemensy, która dwukrotnie w finale pokonała Er-Dje-Tje – 56:46 i 70:44. O wiele bardziej zacięte były mecze o trzecie miejsce. Psychobasket wygrał pierwsze spotkanie z ABCD 72:51, ale w drugim meczu musiał przełknąć gorycz porażki (58:69). Przewaga z pierwszego spotkania wystarczyła jednak, by zdobyć trzecie miejsce w lidze.
       Podczas uroczystego zakończenia rozgrywek dyrektor MOSiR Marek Wnuk wręczył dyplomy i medale najlepszym drużynom, a także zwycięzcom poszczególnych klasyfikacji indywidualnych. Królem strzelców Nati Basket Ligi, już po raz szósty z rzędu został Radosław Prusak (Normal Crew), który zdobył 358 punktów, a najlepiej rzucającym za trzy był Bartosz Zbaraszewski (Er-Dje-Tje), który trafił w sezonie 35 „trójek” z prawie 40-procentową skutecznością. Organizator wybrał też najlepszego zawodnika finału, którym został Piotr Prokurat z Atrakcyjnych Klemensów.
       - Gramy w lidze po raz drugi, w tamtym sezonie zajęliśmy trzecie miejsce, teraz poszło dużo lepiej. Nie spodziewaliśmy się, że pójdzie nam tak łatwo w finale, po pierwszej kwarcie dzięki dużej przewadze punktowej grało nam się o wiele luźniej i dociągnęliśmy ten wynik do końca – powiedział nam Piotr Prokurat, który na co dzień gra w III-ligowym Truso Elbląg.
       Kolejny sezon Nati Basket Ligi rozpocznie się w październiku.