UWAGA!

Awanse do wyższych klas tanecznych

 
Elbląg, Awanse do wyższych klas tanecznych
fot. nadesłana

Turniej „Jantar” na stałe wpisał się już w ogólnopolski kalendarz imprez tanecznych. Tegoroczna edycja zawodów zgromadziła dużą ilość zawodników, którzy rywalizowali w 22 kategoriach tanecznych.

W minioną niedzielę, 26 kwietnia, na sali widowiskowo-sportowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”. W zawodach uczestniczyły pary taneczne z Gdańska, Sopotu, Łodzi, Ełku, Bydgoszczy, Torunia, Chojnic, Łomży, Poznania, Augustowa, Helu, Słupska, Kwidzyna i Kaliningradu.
       Najwięcej radości na turnieju mieli zawodnicy, którzy dzięki zdobytym miejscom i punktom awansowali do wyższej klasy tanecznej. Wśród nich były pary z EKT „Jantar”. I tak Grabowski Wojciech i Kierska Martyna, którzy tańczą w kategorii wiekowej 10-11 lat, zdobyli klasę D, zawodnicy Bednarek Seweryn i Łysko Natalia (kat. wiekowa 12-13 lat) awansowali do klasy C w tańcach latynoamerykańskich, natomiast najstarsza z par - Kiełczewski Adrian, Lewandowska Weronika (14 -15 lat) zdobyli B klasę również w łacinie.
       Poniżej zestawienie wyników we wszystkich kategoriach tanecznych.
       kat.10 – 11 E
       I miejsce - Viakherev Vladislav - Skalozubova Maria -Tango - Kaliningrad
       II miejsce - Grunt Wiktor - Klimek Alina – PROGRESS Kwidzyn
       III miejsce - Grabowski Wojciech - Kierska Martyna – JANTAR Elbląg
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       V miejsce - Lichończak Igor - Szymańska Wiktoria
       VII miejsce - Dolegała Krystian - Sowa Julia
       VII miejsce - Stańczewski Nikodem - Popławska Patrycja
       XI miejsce - Dreger Michał - Kalińska Agata
       XI miejsce - Szreder Paweł - Kurkowska Kamila
      
       kat.12-13 E
       I miejsce - Wierzbowski Jakub - Domańska Zuzanna - AKAT - Łomża
       II miejsce - Bartkowski Filip - Ziętowska Oliwia - FALA - Sopot
       III miejsce - Boruń Jakub - Rolbiecka Nikola - Akademia Tańca Piętro Wyżej - Chojnice
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       V miejsce - Wiącek Dominik - Mendala Aleksandra
      
       kat.14-15 E
       I miejsce - Korzun Daniel - Zawadzka Magdalena – Dwójka Ełk
       II miejsce - Karpiński Wiktor - Mikołajczyk Oliwia – UKS Tiger Team Łódź
       III miejsce - Wanczura Jakub - Lazoryk Weronika - Fabryka Tańca – Bydgoszcz
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       IV miejsce - Pilarski Marcin - Cenkner Nikola
      
       kat. pow. 15 E
       I miejsce - Kopczyński Łukasz - Dembek Marta – Fala Sopot
       II miejsce - Siedlecki Krzysztof - Świeżyńska Ewa - WIGOR - Gdańsk
       III miejsce - Maciej Małachowski - Patrycja Olszewska - AKAT - Łomża
      
       kat. 12-13 D ST
       I miejsce - Kostenko Daniil - Kaloshina Anastasia - Tango – Kaliningrad
       II miejsce - Walczyk Radosław - Święcka Zuzanna - AKAT – Łomża
       III miejsce - Kruger Alex - Kunz Marta - FAN – Toruń
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       IV miejsce - Bombała Łukasz - Konopko Julia
       VIII miejsce - Skwira Paweł - Pawłowska Monika
      
       kat. 12-13 D LA
       I miejsce - Szczepaniak Jakub - Tomczak Sandra - UKS TIGER TEAM – Łódź
       II miejsce - Haftka Paweł - Kalębka Marianna - BLACK DANCE – Gdańsk
       III miejsce - Struck Paweł - Hermann Natalia - DANCE FLOW – Hel
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       VI miejsce - Bloch Bartosz - Wieteska Julia
      
       kat. 12-13 C ST
       I miejsce - Haftka Paweł - Kalębka Marianna - BLACK DANCE – Gdańsk
       II miejsce - Okułowicz Ludwik - Prytuła Ksenia - AS – Gdańsk
       III miejsce - Sawiński Fryderyk - Szwaja Agata - Studio Tańca Pyras – Toruń
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       IV miejsce - Bednarek Seweryn - Łysko Natalia
       VI miejsce - Bloch Bartosz - Wieteska Julia
      
       kat. 12-13 C LA
       I miejsce - Szczepaniak Jakub - Tomczak Sandra - UKS TIGER TEAM – Łódź
       II miejsce – Haftka Paweł – Kalębka Marianna – BLACK DANCE – Gdańsk
       III miejsce - Struck Paweł - Hermann Natalia - DANCE FLOW – Hel
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       VI miejsce - Bloch Bartosz - Wieteska Julia
      
       kat. 14-15 D ST
       I miejsce - Kamiński Hubert - Krysiak Joanna - AKAT – Łomża
       II miejsce - Magdziak Rafał - Wiśniewska Nina – AKAT – Łomża
       III miejsce - Chrostowski Maciej - Brulińska Sandra - AKAT – Łomża
      
       kat. 14-15 D LA
       I miejsce - Opania Mariusz - Kocięcka Zuzanna – FALA Sopot
       II miejsce - Kamiński Hubert - Krysiak Joanna - AKAT – Łomża
       III miejsce - Magdziak Rafał - Wiśniewska Nina – AKAT – Łomża
      
       kat. 14-15 C ST
       I miejsce - Stankiewicz Paweł - Sagan Weronika – AS Gdańsk
       II miejsce - Królikowski Jakub - Obrębska Katarzyna – JANTAR Elbląg
       III miejsce - Szefler Cezary - Grądziel Inez - BLACK DANCE – Gdańsk
      
       kat. 14-15 C LA
       I miejsce - Smoliński Oskar - Zapolnik Wiktoria – PROMENADA Augustów
       II miejsce – Kiełczewski Adrian – Lewandowska Weronika – JANTAR Elbląg
       III miejsce - Chudziński Cezary - Dołgoszej Diana – DWÓJKA Ełk
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       V miejsce – Śmieszny Kacper – Zagaja Aniela
      
       kat. pow.15 D ST
       I miejsce - Ożarowki Bartosz - Podsiad Marta - Akademia Tańca Smooth – Gdańsk
       II miejsce - Cichocki Andrzej - Szornak Nadia - Dance Center Poznań – Poznań
       III miejsce - Gąsiewski Kamil - Elster Joanna - AKAT – Łomża
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       VII miejsce - Zieliński Michał - Jankowska Agnieszka
      
       kat. pow.15 D LA
       I miejsce - Malek Michał - Kuźmińska Anna – PAKTAN Słupsk
       II miejsce - Przywieczerski Jakub - Tomczak Julia – Dance&Dance Toruń
       III miejsce - Kwiatkowski Patryk - Borucka Weronika – DWÓJKA Ełk
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       XI miejsce - Zieliński Michał - Jankowska Agnieszka
      
       Kat. 10-11 F
       I miejsce - Krasiński Kamil - Krasińska Karolina - BLACK DANCE – Gdańsk
       II miejsce - Kuziemko Paweł - Ejsmont Gabriela - BLACK DANCE – Gdańsk
       III miejsce - Mitrofanov Maxim - Rumiantseva Ekaterina - Tango – Kaliningrad
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       IV miejsce – Kodrzycki Maksymilian – Knyszyńska Nikola
       VI miejsce - Walczak Wiktor - Hinc Małgorzata
       VII miejsce - Zieliński Jakub - Nycnerska Olga
      
       Kat.12-13 F
       I miejsce - Maciejewski Marek - Dzikowska Maja - CREATIVE DANCE - Rumia
       II miejsce - Mironov Nikita - Loginova Aleksandra – Tango – Kaliningrad
       III miejsce - Grzymajło Oliwier - Koprowska Patrycja- CREATIVE DANCE – Rumia
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       VI miejsce - Sznajder Tadeusz - Malinowska Aleksandra
      
       Kat. 14-15 B ST
       I miejsce - Magalski Karol - Kędzierska Klaudia – JANTAR Elbląg
      
       II miejsce - Szyc Mikołaj - Szpak Zuzanna - BLACK DANCE – Gdańsk
      
       III miejsce - Panek Fabian - Piskorska Laura - DANCE FLOW – Hel
      
      
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
      
       IV miejsce – Liber Kamil – Karman Marianna
      
       VI miejsce - Sznajder Tadeusz - Malinowska Aleksandra
      
      
      
       Kat.14-15 B LA
       I miejsce - Panek Fabian - Piskorska Laura - DANCE FLOW – Hel
      
       II miejsce - Magalski Karol - Kędzierska Klaudia – JANTAR Elbląg
      
       III miejsce - Szyc Mikołaj - Szpak Zuzanna - BLACK DANCE – Gdańsk
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       VI miejsce - Królikowski Jakub - Obrębska Katarzyna
      
       Kat. pow. 15 C ST
       I miejsce - Zajdel Mateusz - Długołęcka Justyna - JANTAR Elbląg
       II miejsce - Jasiński Jakub - Biniek Anna - AKADEMIA TAŃCA SMOOTH - Gdańsk
       III miejsce - Lewko Dominik - Dąbrowska Natalia - AKAT – Łomża
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       VI miejsce – Tworkowski Marcel – Ławrynowicz Paulina
       XII miejsce - Zieliński Michał - Jankowska Agnieszka
      
       Kat. pow. 15 C LA
       I miejsce - Zajdel Mateusz - Długołęcka Justyna - JANTAR Elbląg
       II miejsce - Tomasz Jagieło - Maria Trusiło - AKADEMIA TAŃCA SMOOTH – Gdańsk
       III miejsce - Frąszczak Jakub - Pawłowska Alicja – JANTAR Elbląg
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       VIII miejsce – Pietruszka Karol, Szczepura Blanka
       IX miejsce - Tworkowski Marcel – Ławrynowicz Paulina
      
       Kat. pow. 15 B ST
       I miejsce - Masalon Filip - Kowalczyk Marta – FALA Sopot
       II miejsce - Łuba Piotr - Łażewska Paulina - AKAT – Łomża
       III miejsce - Zaniewski Dawid - Grala Karolina - AKAT – Łomża
      
       Pozostałe wyniki par z EKT Jantar
       IX miejsce - Frąszczak Jakub - Pawłowska Alicja
      
       Kat. pow. 15 B LA
       I miejsce – Zagaja Kordian – Żylińska Ewa – JANTAR Elbląg
       II miejsce - Zaniewski Dawid - Grala Karolina - AKAT – Łomża
       III miejsce - Masalon Filip - Kowalczyk Marta – FALA Sopot
      
       Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar” zrealizowany był przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Elbląga i Ministerstwa Sportu i Turystyki.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama